W Parku Narodowym Bory Tucholskie doszło do nietypowego zdarzenia. Kaczka krzyżówka zasiedliła… gniazdo bielika.
Jak informuje Polskie Radio, mamy do czynienia z bardzo rzadką sytuacją, gdy ptak tego gatunku zdecydował się na złożenie jaj w gnieździe na wysokości 25 metrów.
Sytuację w gnieździe bielika możemy obserwować dzięki kamerce umieszczonej tuż przy miejscu lęgowym do tej pory należącym do pary bielików.
W sierpniu 2018 roku w Parku Narodowym Bory Tucholskie Komitet Ochrony Orłów we współpracy z Polskim Radiem, po sezonie lęgowym, umieścił zamaskowaną kamerę HD w gnieździe bielika. Niestety para orłów wybrała inną lokalizację. W tym czasie do gniazda zaglądały sikory bogatki i modraszki, dzięcioły duży i czarny, młodociany bielik, kobuzy i od połowy maja właśnie kaczka krzyżówka
— informuje Polskie Radio.
ZOBACZ NA ŻYWO:
mly/PR
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/451470-to-trzeba-zobaczyc-kaczka-zdobyla-gniazdo-bielika-wideo
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.