Kolejny krok do legalizacji adopcji dzieci za granicą przez m.in. polskie pary homoseksualne! Portal wPolityce.pl ustalił, że trzyosobowy skład sędziowski w Naczelnym Sądzie Administracyjnym przesłał już pytanie prawne siedmioosobowemu składowi NSA w sprawie dopuszczenia transkrypcji zagranicznego aktu urodzenia dziecka, w którym jako rodzice wpisane są osoby tej samej płci! To kolejny ruch w bulwersującej sprawie, która ma na celu zalegalizowanie adopcji dzieci przez pary homoseksualne! Pytanie wpłynęło do Biura Orzecznictwa NSA 27 maja.
CZYTAJ TAKŻE:Wyrok WSA o homomałżeństwach rażąco sprzeczny z polską konstytucją!
Sędziowie pytają, czy przepis art. 104 ust. 5 i art. 107 pkt 3 ustawy z dnia 28 listopada 2014 r. Prawo o aktach stanu cywilnego,, w związku z art. 7 ustawy z dnia 4 lutego 2011 Prawo prywatne międzynarodowe, dopuszcza transkrypcję zagranicznego aktu urodzenia dziecka, w którym jako rodzice wpisane są osoby tej samej płci. Pytaniem 3 - osobowego składu sędziowskiego zajmie się w najbliższym czasie siedmioosobowy skład sędziowski Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.
Zagraniczny dokument stanu cywilnego, będący dowodem zdarzenia i jego rejestracji, może zostać przeniesiony do rejestru stanu cywilnego w drodze transkrypcji.Transkrypcja jest obligatoryjna, jeżeli obywatel polski, którego dotyczy zagraniczny dokument stanu cywilnego, posiada akt stanu cywilnego potwierdzający zdarzenia wcześniejsze sporządzony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i żąda dokonania czynności z zakresu rejestracji stanu cywilnego lub ubiega się o polski dokument tożsamości lub nadanie numeru PESEL.
– czytamy w art. 104 ust. 5. Prawa o aktach stanu cywilnego.
Dużo istotniejszym dla sprawy jest zapis art. art. 107 pkt 3 tej samej ustawy.
Kierownik urzędu stanu cywilnego odmawia dokonania transkrypcji, jeżeli transkrypcja byłaby sprzeczna z podstawowymi zasadami porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej.
– czytamy w ustawie.
Właśnie na podstawie powyższego artykułu można było odmówić transkrypcji aktu urodzenia dziecka, którym zajmuje się „małżeństwo” homoseksualne. Czy NSA uzna transkrypcje? Jeśli tak się stanie, to adopcje dzieci z zagranicy przez polskie pary homoseksualne staną się legalne. Zapytanie prawne, które rozpatrywać będą sędziowie to efekt skargi na decyzję Urzędu Stanu Cywilnego w Piasecznie, który odmówił kobiecie odmówił transkrypcji aktu urodzenia jej syna w Wielkiej Brytanii. W angielskim akcie urodzenia wpisane były dwie kobiety.
WB
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/449058-newsadopcja-dzieci-przez-pary-homoseksualne-bedzie-legalna