Środowiska LGBTiQ organizują 26 października Tęczowy Piątek. Na szkolnych korytarzach zawisną tęczowe plakaty. Akcje promuje m.in. „Głos Nauczycielski” czyli wydawnictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Czytaj także:
Tęczowy Piątek odbywa się co roku w ostatni piątek października, który w tym roku przypada 26 października. W jakim celu organizowana jest ta akcja? „Tęczowy Piątek to świetna okazja, aby pokazać młodzieży szkolnej, a w szczególności młodzieży LGBTQI, że szkoła to miejsce, gdzie wszyscy powinni być otoczeni szacunkiem i opieką, niezależnie od tego, jakiej są orientacji i jaką mają tożsamość płciową. Ta akcja to też szansa na to, aby pokazać silne wsparcie młodzieży LGBTQI”
-czytamy w „Głosie Nauczycielskim”, który powtarza argumenty na Kampanii Przeciwko Homofobii.
Ten sam tygodnik oświatowy zorganizował niedawno wybory na Nauczyciela Roku. W plebiscycie zwyciężył Przemysław Staroń z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Chrobrego w Sopocie. Oprócz tego, że zwycięzca plebiscytu uczy filozofii, etyki, wiedzy o kulturze i historii sztuki jest zdeklarowanym gejem. Odbierając swoją nagrodę w Zamku Królewskim, podziękował m.in. swojemu partnerowi, zapraszając go na scenę. Nawiązując do Harry’ego Potter’a Nauczyciel Roku zdradził, że zrzucił „pelerynę niewidkę”.
Cztery lata temu stałem tu wśród nominowanych i dzięki Bogu nie otrzymałem tytułu Nauczyciela Roku. Wtedy nauczycielem roku zostałby człowiek, który nie jest kompletny, nie jest spójny, nie jest autentyczny i wiarygodny
-wyznał Staroń.
Pan Staroń stał się szybko bohaterem liberalnych mediów, a „Głos” doczekał się nagrody. Niektórym bardzo się to podoba. Kilka dni temu „Głos” został nagrodzony za zasługi dla ochrony praw dziecka!
W uznaniu szczególnych osiągnięć w dziedzinie ochrony praw dziecka nadaję Redakcji Głosu Nauczycielskiego Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka
-napisał Marek Michalak, rzecznik praw dziecka w dyplomie dla Głosu Nauczycielskiego.
Goniąc za nowoczesnością ZNP krok po kroku wpływa na krajobraz polskiej szkoły. Warto o tym wiedzieć.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/417808-znp-coraz-bardziej-teczowy