Policja w Ełku wyjaśnia okoliczności zniszczenia mieszkania, które wynajmował jeden z Algierczyków zatrzymanych po śmierci 21-letniego Daniela.
Mężczyzna zginął w noc sylwestrową, po awanturze przed miejscowym barem kebab. Dzień po zabójstwie w mieście doszło do zamieszek. Agresywnie zachowujący się ludzie rzucali w stronę radiowozów, policjantów oraz baru z kebabami, gdzie zginął Daniel, petardy, butelki, kamienie. Zniszczono witryny baru i mienie znajdujące się w lokalu.
Doszło też do próby podpalenia mieszkania jednego z zatrzymanych ws. zabójstwa. Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji potwierdził w poniedziałek PAP, że w niedzielę podczas manifestacji doszło do zniszczenia wynajmowanego przez jednego zatrzymanych mieszkania; uszkodzone zostały drzwi. Policjanci zabezpieczyli ślady.
Mec. Wojciech Stpiczyński, obrońca Algierczyka zatrzymanego w związku ze śmiercią 21-letniego Daniela, powiedział PAP, że o incydencie dowiedział się od osoby z rodziny jego klienta. Jak dodał, doszło do próby wylania benzyny w mieszkaniu.
Mieszkanie, gdzie doszło do próby podpalenia, znajduje się przy ulicy Armii Krajowej, ok. 300 metrów od baru z kebabami, gdzie doszło w niedzielę do zamieszek. Okna na pierwszym piętrze są pootwierane, czuć swąd spalenizny, ale na zewnątrz nie widać śladów pożaru.
21-latek zginął w noc sylwestrową, miał dwie rany kłute. W sprawie zatrzymano czterech mężczyzn, wśród nich Tunezyjczyka, który ma już zarzut zabójstwa, a także obywateli Algierii i Maroka.
kk/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/321786-zniszczono-mieszkanie-w-ktorym-mieszkal-jeden-z-algierczykow-zatrzymanych-po-smierci-21-letniego-daniela
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.