Krzyż – symbol wiary chrześcijańskiej. Światowa marka, nie mająca równej sobie w rankingu globalnej rozpoznawalności. W czasach rozbiorów, okupacji i półwiecza komuny Krzyż uosabiał odwieczne nasze wartości, był ostoją polskiej wiary, tożsamości i podstawą ciągłości naszego państwa.
W dzisiejszym świecie chaosu, kłamstwa, zdrady i upadku obyczajów Krzyż uosabia prawdziwe znaczenie najważniejszych słów. Słów patetycznych, takich jak Wolność, Ojczyzna, Patriotyzm, Tolerancja… Również słów intymnych, które ponoć wychodzą już z mody. Mam tu na myśli rugowane dziś pojęcia, takie jak Miłość, Przyjaźń, Rodzina, Dobro…
Po nieudanych próbach zniszczenia naszego Narodu siłą (odwieczny tandem Rosja-Niemcy), korzystając z ponad trzech dekad braku widocznych zagrożeń – wprowadzono do Polski konia trojańskiego faszystowsko-komunistycznego zniewolenia: demoralizację polskiego społeczeństwa (zwłaszcza młodzieży) na niespotykaną dotąd skalę! Cóż, Zło ubrane w szatki luzackich swobód wchłania się znacznie lepiej niż Dobro…
Ataki na Dziesięć Przykazań zaczęły się już jakiś czas temu.
Próba usunięcia Krzyża z przestrzeni publicznej – oprócz typowego skłócania narodu – jest ostatnim testem nad kondycją polskiej tożsamości. Jeśli nie napotka to sprzeciwu mieszkańców kraju nad Wisłą – Polski już nie będzie… Podważone bowiem zostaną nawet prawa naturalne człowieka (płeć, prawo zachowania gatunku, instynkt samozachowawczy etc.). Przetrwają ci, którzy nie pozwolą się zdominować. Natura nie znosi próżni. Może to będą migranci?
PS Zapraszam 7 czerwca br do miejscowości Miętne (k. Garwolina) na premierę widowiska muzycznego (wg mojego scenariusza i z moimi balladami), wystawianego na czterdziestolecie strajku młodzieży szkolnej w obronie krzyży zdejmowanych ze ścian ich szkoły w 1984r. Buntu uczniów, który przeniósł się na szkoły w całej Polsce.
Poniżej – link do jednego z utworów tego spektaklu…
PRZYDROŻNE KAPLICZKI, KRZYŻE NA ROZSTAJACH
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/smolensk/692267-ostatnia-obrona-krzyza-waza-sie-losy-polski