Śledztwo ws. prezydenta umorzone. Mocny głos z Pałacu!Chcieli zniszczyć Nawrockiego, dziś umarzają śledztwo. Mocny głos z Pałacu!

muzeu.webp
Muzeum II wojny światowej/Fot. Fratria
FacebookTwitter

„Prawda się obroniła a my jesteśmy równie mocno zdeterminowani w walce o lepszą Polskę jak w czasie kampanii wyborczej” – napisał Paweł Szefernaker, szef Gabinetu Prezydenta RP. Minister odniósł się w ten sposób do umorzenia przez prokuraturę śledztwa w sprawie dotyczącej prezydenta Karola Nawrockiego.

Gdańska Prokuratura Okręgowa umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego przekroczenia uprawnień m.in. przez obecnego prezydenta Karola Nawrockiego poprzez dopuszczenie do nieodpłatnego korzystania z apartamentów Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Nawrocki, w okresie, którego dotyczy sprawa, był dyrektorem tej placówki.

Przyczyną umorzenia śledztwa było stwierdzenie, że czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego

- podkreśla prokuratura w komunikacie.

Wspomniane postępowanie, wszczęte 24 lutego 2025 r., było poprzedzone czynnościami sprawdzającymi, podjętymi po publikacji na portalu wyborcza.pl artykułu pt. „Karol Nawrocki przez pół roku mieszkał w apartamencie Muzeum II Wojny. Nie zapłacił ani grosza”.

Szefernaker: Prawda się obroniła

Do umorzenia sprawy odniósł się na platformie X prezydencki minister Paweł Szefernaker.

Miała być polityczna bomba, która zniszczy Karola Nawrockiego i doprowadzi do zmiany kandydata. Pamiętam presję tamtych dni, pytania mediów oraz wodospad kłamstw i insynuacji ze strony rządzących. Pamiętam też postawę Karola Nawrockiego i naszą determinację

- napisał współpracownik głowy państwa.

Dziś prokuratura umarza śledztwo, a Karol Nawrocki jest Prezydentem RP. Prawda się obroniła a my jesteśmy równie mocno zdeterminowani w walce o lepszą Polskę jak w czasie kampanii wyborczej. Walczymy dalej 🇵🇱

- podkreślił szef Gabinetu Prezydenta RP.

 

 

jj/źr. wPolityce.pl, za X

FacebookTwitter

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: [email protected]. Dołącz do naszej społeczności, wykup dostęp do STREFY PREMIUM. Subskrybuj
To najlepsza forma wsparcia naszych mediów.

Redaktor Naczelny:
Łukasz Wróblewski
Zespół:
Joanna Jaszczuk, Adam Kacprzak, Tomasz Karpowicz, Robert Knap, Adam Staniewicz, Kamil Kwiatek, Natalia Wierzbicka, Adrian Siwek, Adam Bąkowski, Sławomir Cedzyński.
Autorzy:
Wojciech Biedroń, Jacek Karnowski, Marzena Nykiel, Goran Andrijanić, Marek Budzisz, Jerzy Jachowicz, Grzegorz Górny, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Dariusz Matuszak, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło, Piotr Gursztyn, Jerzy Szmit.