„Uważam, że pan marszałek powinien jutro sprostować to oświadczenie” – powiedziała była prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska na antenie Telewizji wPolsce24, komentując słowa Włodzimierza Czarzastego po pseudoślubowaniu sędziów do Trybunału Konstytucyjnego.
Prezes Przyłębska komentowała wydarzenia, które miały wczoraj miejsce w Sejmie. Chodzi o pseudoślubowanie sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, które miało miejsce w Sali Kolumnowej.
Sprawa jest bardzo poważna. Tym bardziej, że dotyczy ludzi, którzy mają w przyszłości mieliby orzekać w TK. (…) W tej uroczystości uczestniczyli byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego. Ja zaproszenia nie dostałam. Ale nie było też prezesa Rzeplińskiego
– powiedziała.
Być może wynikała ona z tego, że chciał uniknąć pytania: Czy prezes…
Artykuł dostępny wyłącznie dla cyfrowych prenumeratorów
Teraz za 7,90 zł za pierwszy miesiąc uzyskasz dostęp do tego i pozostałych zamkniętych artykułów.
Kliknij i wybierz e-prenumeratę.
Jeżeli masz e-prenumeratę, Zaloguj się
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/757627-tylko-u-nas-przylebska-zdecydowanie-o-pseudoslubowaniu
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.