Jaruzelski składa życzenia Wałęsie

Fot. Andrzej Barabasz (Chepry)/GFDL/CC/Wikimedia Commons
Fot. Andrzej Barabasz (Chepry)/GFDL/CC/Wikimedia Commons

Komunistyczny zbrodniarz składa życzenia Wałęsie.

Wojciech Jaruzelski, który leży w warszawskim szpitalu, złożył Lechowi Wałęsie życzenia urodzinowe. Przesłał je za pośrednictwem „Super Expressu”. W niedzielę Wałęsa kończy 70 lat.

Bardzo serdecznie pozdrawiam Lecha Wałęsę i życzę mu wszelkiej pomyślności z okazji jego 70. urodzin. Przede wszystkim zdrowia, bo to najważniejsze, a także samego dobra w życiu oraz 100 lat!

-powiedział Jaruzelski.

I przesłał Wałęsie kartkę urodzinową. Jubilatowi winszowała również żona generała – Barbara Jaruzelska.

Życzę mu, aby był zadowolony, usatysfakcjonowany i nie dał się pognębiać nieprzychylnym mu ludziom. Życzę mu też dużo zdrowia

-dodała Jaruzelska.

Jaruzelski trafił do szpitala przed tygodniem z powodu ostrego zapalenia płuc. 14 października biegli lekarze mają zdecydować, czy będzie mógł po raz kolejny stanąć przed sądem. Ciążą na nim oskarżenia IPN o kierowanie zbrojnym związkiem przestępczym i bezprawne wprowadzenie stanu wojennego.

Warto przypomnieć, że Jaruzelski, któremu ponoć szkodzi przebywanie w wypełnionych ludźmi salach sądowych, nie stroni od hucznych bankietów, takich jak chociażby ten z okazji jego 90. urodzin w warszawskim hotelu Hyatt.

Wzruszające, ale i zastanawiające są te – nie pierwsze już zresztą - dowody serdecznej przyjaźni. Ciekawe, czy Wałęsa jest już umówiony na okolicznościową audiencję u komunistycznego dyktatora?

BR/Super Express

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...