„Debaty zmieniły się w festiwal gadżetow, ale stawka tych wyborów jest poważna i wysoka” - napisał na portalu X premier Donald Tusk, komentując debatę, która dzień wcześniej odbyła się w mieście Końskie.
Fakt, że nie wszyscy kandydaci traktują poważnie swój start, a debaty zmieniły się (nie od wczoraj) w festiwal niemądrych trików i gadżetów, nie zmienia jednego: stawka tych wyborów jest bardzo poważna i bardzo wysoka
— skomentował premier na X.
To nasza wolność, bezpieczeństwo i siła
— dodał.
Odpowiedź na wezwanie Nawrockiego
Rafał Trzaskowski 8 kwietnia w końcu odpowiedział na wezwanie Karola Nawrockiego z 27 marca do debaty i zaproponował debatę z obywatelskim kandydatem na prezydenta w hali w Końskich. Ta inicjatywa skończyła się jednak totalną kompromitacją Trzaskowskiego - sztab kandydata KO nie spełnił prostego postulatu sztabu Nawrockiego, by do przeprowadzenia debaty poza trzema stacjami telewizyjnymi wyznaczonymi przez Rafała Trzaskowskiego - neo-TVP, TVN24 i Polsat News - dodać też dwie kolejne, a konkretnie Telewizję wPolsce24 i Telewizję Republika.
Tymczasem pojawiła się nowa inicjatywa debaty w Końskich - przed planowanym na godz. 20 wydarzeniem organizowanym przez sztab Trzaskowskiego, o godz. 18:50, ruszyła debata organizowana przez Telewizję Republika przy wsparciu Telewizji wPolsce24 i Telewizji Trwam. Możliwość uczestniczenia w niej dostali nie tylko Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki - stawili się również inni kandydaci.
CZYTAJ WIĘCEJ:
nt/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/726500-kleska-trzaskowskiego-zabolala-tusk-narzeka-na-debaty