Telewizja Republika przy współpracy z Telewizją wPolsce24 i Telewizją Trwam zorganizowała debatę kandydatów na prezydenta na rynku w Końskich. Stawiło się na niej wielu kandydatów, ale zabrakło kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, którego sztab zorganizował swoje wydarzenie w hali w Końskich.
Uczestnicy debaty
Na debacie stawili się: Karol Nawrocki, Szymon Hołownia, Krzysztof Stanowski, Marek Jakubiak.
Zasady debaty
Każdy z kandydatów będzie odpowiadał na 6 pytań, wszystkie będą takie same dla każdego kandydata. Każdy kandydat będzie miał 1:30 minuty na odpowiedź, potem będą dodatkowo 2 minuty dla każdego kandydata - to swobodne wypowiedzi na koniec debaty. Tematy pytań: gospodarka, polityka społeczna, bezpieczeństwo, suwerenność, praworządność i stan demokracji w Polsce. Debata ma trwać około godzinę.
Czy Polska powinna realizować pakt migracyjny, przyjmować wyznaczone kwoty migrantów a także łożyć na ich utrzymanie z budżetu państwa?
Krzysztof Stanowski
Nie przyjechałem tutaj dla debaty, przyjechałem zobaczyć, czy to się dzieje naprawdę, żeby zobaczyć, czy to jest prawda, że telewizja publiczna produkuje sygnał dla jednego z komitetów wyborczych i nie dopuszcza innych kandydatów. Czy to się komuś podoba, czy nie, ja dzisiaj mam takie sama prawa w wyścigu wyborczym jak Rafał Trzaskowski. To nie jest tylko turniej w którym jest tylko Real Madryt i FC Barcelona
Jestem przeciwko paktowi migracyjnemu, dziękuję
Karol Nawrocki
Wielki szacunek dla moich kontrkandydatów, że dzisiaj tutaj się spotykamy i chcemy rozmawiać o Polsce. Cały ten dzisiejszy cyrk z debatami, który przyniósł nam główny organizator – Rafał Trzaskowski – jest dowodem tego, że Polska jest dzisiaj rodzajem na pewno nie demokracji, a demokracji warczącej. Demokraci warczącej. I jesteśmy w preludium tego, co stanie się 18 maja, bo telewizja rządowa zaprasza tylko tych, którzy służą telewizji rządowej, a Rafał Trzaskowski jest w stanie rozmawiać tylko z trzema telewizjami, a nie z pięcioma telewizjami. To jest rzecz, która łamie polskie prawo z jednej strony, a z drugiej strony dowodzi po raz kolejny, że nie możemy dopuścić do tego, żeby zwierzchnikiem sił zbrojnych był tchórz.
Jestem przeciwko paktowi migracyjnemu, przeciwko budowie ośrodków integrowania dla nielegalnych migrantów i wypłacania nielegalnym migrantom środków
Szymon Hołownia
Jestem przeciwko implementacji ustaleń paktu migracyjnego, przydzielenia nam kwot osób, które miałyby być relokowane do Polski. A to z prostej przyczyny. My przyjęliśmy po wybuchu wojny na Ukrainie dwa miliony uchodźców z Ukrainy, a każda wspólnota ma swoją pojemność. Jeśli chodzi o przyjmowanie osób, które do nas przybywają z innych stron. Ta pojemność w Polsce jest bliska wyczerpana.
Trzeba też jasno powiedzieć. Nie szczujmy jednych ludzi na drugich przy użyciu argumentacji migracji. Nie – hipokryzji. Najpierw popieraliście – Prawo i Sprawiedliwość – centra integracji cudzoziemców, a teraz przeciwko nim protestujecie. Gdzie jest spójność w waszym postępowaniu?
Do debaty dołączyła Joanna Senyszyn
Joanna Senyszyn
Dziękuję za zaproszenie, wiedziałam, że na mnie liczycie i was nie zawiodłam, bo nigdy nikogo nie zawodzę.
Pakt migracyjny jest potrzebny, bo tylko pakt migracyjny zapewni porządek. W innym razie będą i tak przyjeżdżać imigranci, ale nie będzie porządku. Inne kraje będą nam przysyłać swoich imigrantów i nie będzie porządku.
Marek Jakubiak
W oczywisty sposób mówię „nie” paktowi migracyjnemu. (…) Ktoś tu ma interes, ale ten interes nie jest polskim interesem. Ten interes mają… [Niemcy - wykrzyczała publika]. I co tu dużo mówić, wszyscy wszystko wiedzą. Jeżeli ten rząd dzisiaj mówi, że nie ma problemu nachodźców w Polsce, zwanych darmozjadami dla skrótu myślowego, powiem państwu, że niemiecka policja opublikowała dzisiaj dokumenty, w których oświadczyli, że do Polski przerzucili już 10 tysięcy tychże nieszczęśników, a rząd trwa w takiej narracji, że do Polski praktycznie nikt nie przybywa
Który model transformacji energetycznej będzie pan wspierał jako prezydent? Rezygnacja z węgla i oparcie mikstu energetycznego na odnawialnych źródłach? Czy utrzymanie kopalń i rozwój nowoczesnych technologii węglowych, inwestycje w atom i odejście od unijnej polityki klimatycznej?
Krzysztof Stanowski
Jak rozumiem, to jest ten moment, kiedy można zacząć opowiadać totalne farmazony, niemające pokrycia ani w faktach, ani w tym, co jest możliwe, co jest niemożliwe, można też powiedzieć coś innego za kilka dni w innej debacie, wiec dzisiaj powiem jedną wersję, za kilka dni sam sobie zaprzeczę, żeby miało to taki prezydencki urok.
Do końca roku sześć elektrowni atomowych!
Karol Nawrocki
Polska dzisiaj potrzebuje zdecydowanej i mocnej drogi do energii atomowej. Będę wspierał wszystkie wysiłki, które sprawiają, że Polska będzie miała swoje elektrownie atomowe. Jestem drodzy państwo głęboko zawiedziony, że takie projekty jak elektrownia atomowa w Koninie, która miała dawać 10 tysięcy miejsc pracy, są likwidowane przez rząd Donalda Tuska. Do czasu, kiedy nie dojdziemy do polskiego atomu, który jest najbardziej stabilnym i elastycznym źródłem energii, polski węgiel powinniśmy fedrować, wydobywać i rozwijać Rzeczpospolitą Polską. Mamy doskonałych naukowców w polskich akademiach, którzy potrafią sprawić, że polskie kopalnie będą mniej emisyjne, powinniśmy korzystać z tego know-how. Niestety dzisiaj polskiego balansu i mikstu energetycznego nie wypełnią odnawialne źródła energii. Musimy być tego świadomi. Stawianie wiatraków w mojej ocenie jest możliwe tylko tam, gdzie jest społecznie akceptowalne. Nie można stawiać wiatraków ludziom na gospodarstwach rolnych, gdy tego nie chcą, albo w miejscach narodowej pamięci. Droga na atom! A węgiel fedrować, wydobywać i rozwijać RP
Joanna Senyszyn
Rzeczywiście czeka nas transformacja energetyczna i to właściwie musi być na obecnym etapie mikst wszystkiego. Trochę zdziwił mnie kandydat Stanowski, że potrzebuje aż sześciu miesięcy na wybudowanie elektrowni atomowych. Myślę, że sto dni to jest ten odpowiedni termin. Nie lękajcie się!
Szymon Hołownia
Cieszę się, że u wszystkich nawróciło to nastąpienie na atom. 11 lat, najpierw za rządów Platformy a później PIS z polskim projektem atomowym nie działo się nic i nagle wszyscy chcą robić atom i bardzo dobrze, że chcą robić atom, bo my dzisiaj potrzebujemy polskiego modelu transformacji energetycznej, nie niemieckiego, nie francuskiego.
Marek Jakubiak
We wszystkich tych nazwach typu polski prąd zabrakło: polski rząd. A to jest najważniejsze dzisiaj. Jeżeli chodzi o energię, to mamy sytuację taką, że właśnie wygaszono reaktor Maria i stało się to na oczach wszystkich, którzy mówią, że atom w Polsce jest potrzebny
Sytuacja gospodarcza w Polsce jest coraz trudniejsza i nie mówimy tutaj tylko o oficjalnych danych, czyli rekordowym deficycie budżetowym, rosnącym długu publicznym, wstrzymanych wielu inwestycjach, czy spadajacej sprzedaży detalicznej. Ale mówimy o nastrojach milionów polskich rodzin. Badania są przerażające. Badania IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, przytłaczająca większość, aż 57,5 proc. badanych twierdzi, że tylko w ostatnich 12 miesięcy ich sytuacja materialna diametralnie się zmieniła na niekorzyść. Potwierdza to - także na antenie Telewizji wPolsce24 - wielu ekspertów. Jak zamierzacie ten niekorzystny trend? Czy macie na to jakiś pomysł?
Karol Nawrocki
Rzeczywiście sytuacja w Polsce jest fatalna, doświadczam tego, spotykając się z mieszkańcami we wszystkich powiatach w Polsce. Jest drogo, drożej i coraz drożej. Ceny artykułów spożywczych cały czas rosną, a rząd Donalda Tuska chce dać Polakom igrzyska, a nie chce dać Polakom chleba. Nie da się tak rządzić. Tak samo ceny energii elektrycznej, ceny gazu sprawiają, że upadają małe i średnie przedsiębiorstwa w całej Polsce. Polska nie może się rozwijać. Jesteśmy w pułapce średniego rozwoju, a likwiduje się nasze wielkie plany, marzenia i aspiracje, czyli Centralny Port Komunikacyjny, który ma mieć dwie szprychy, a nie wszystkie szprychy. A ja chcę Polski, w której tutaj z Końskich będzie można w 50 minut pojechać do CPK. I jak z tym walczyć? Oczywiście trzeba wprowadzić zerowy VAT na artykuły spożywcze. To jest w moim projekcie. To już złożyłem do polskiego Sejmu. Pan marszałek niestety nie zajął się moją propozycją, ale będzie musiał się nią zająć, jak zostanę prezydentem państwa polskiego. Dzisiaj rząd nie zajmuje się losem zwykłych Polaków, a zajmuje się polityczną nagonką. To trzeba zmienić realnymi działaniami i silnym prezydentem na trudne czasy
Szymon Hołownia
I pan chce być prezydentem, nie wiedząc, jak działa Sejm? Pana projekt od dawna jest już w komisji sejmowej, bo skierowałem go do czytania jako marszałek Sejmu, a nie do żadnej zamrażarki, więc proszę nie kłamać. To po pierwsze. Po drugie, jaka jest odpowiedzialność na dzisiejsze wyzwania ekonomiczne? Inwestycje. Inwestycje w zbrojenia, inwestycje w energię. Gwarantuję państwu, że jeżeli zostanę prezydentem, 50 procent pieniędzy, które wydamy na inwestycję w zbrojenia, zostanie tutaj, w waszych zakładach.
Joanna Senyszyn
Rzeczywiście, jeżeli chcemy rozwijać naszą gospodarkę, która akurat teraz dobrze się rozwija, to potrzebne są inwestycje.
Potrzeba też zadbanie o przedsiębiorców, oczywiście tych najmniejszych, bo ci dużo doskonale sobie radzą, nie płacą prawie żadnych podatków, uciekają do rajów podatkowych i z tym też trzeba skończyć.
Krzysztof Stanowski
Zbyt szanuję intelekt wasz i telewidzów, żeby was oszukiwać, więc powiem, co naprawdę zrobię, żebyście byli bogatsi, niż jesteście teraz, mając w pamięci to, jakie prezydent ma realnie kompetencje. Otóż… nie zrobię nic, ponieważ żaden z kandydatów nic realnie nie zrobi.
Marzy mi się Polska, w której kandydat na prezydenta jeżdżąc po Polsce i chwaląc się polskimi produktami, nie musi pokazywać ogórków i wafli, tylko coś poważniejszego
Marek Jakubiak
Łatwo jest popsuć, trudniej zbudować. Już byliśmy na dobrym kierunku, wzrost był bardzo poważny, jednakże trzeba było zaciągnąć hamulec, a teraz będziemy latami odpracowywali to, co się zepsuło przez ostatnie półtora roku.
Czy Polska powinna poprzeć plany budowy europejskiej armii oraz zgodzić się na podporządkowanie spraw naszej obronności decyzjom większości Unii Europejskiej? Chodzi oczywiście o zniesienie veta w sprawie bezpieczeństwa.
Karol Nawrocki.
Najważniejszym sojuszem państwa polskiego gwarantującym nam bezpieczeństwo poza rozwojem polskiej armii, bo oczywiście sojusznicy bronią tylko tych, którzy sami potrafią się bronić, najważniejszym polskim sojuszem jest Sojusz Północnoatlantycki, a także bilateralne relacje ze Stanami Zjednoczonymi. My w Polsce mamy doświadczenie tego, co chciał stworzyć Lech Wałęsa i próby budowania NATO-bis, które nie zagwarantowałoby nam bezpieczeństwa po latach 90-tych. Dlatego dbanie o NATO, dbanie o relacje ze Stanami Zjednoczonymi jest dla Polski najważniejsze. Szczególnie że na czele Komisji Europejskiej stoi Ursula von der Leyen, która była już ministrem obrony państwa niemieckiego i uchodzi za tą, która nie przyczyniła się do rozwoju, a do zwijania niemieckiej Bundeswehry. A więc te rozstrzygnięcia, które mają stworzyć NATO-bis, NATO-bis w postaci europejskiej armii i oddać strategię zarządzania polską armią Unii Europejskiej, jest dla Polski wielkim zagrożeniem i będę stawał na wszystkich salonach Unii Europejskiej, aby z tymi tendencjami walczyć.
Szymon Hołownia
Mam dobrą wiadomość dla pana Karola Nawrockiego, oszczędzi na podróżach na te brukselskie salony, bo takich planów nie ma. NATO jest sojuszem, w którym jesteśmy i alternatywy dla NATO nie ma. Natomiast czy trzeba tworzyć obronne między krajami UE? Tak!
Joanna Senyszyn
Polska powinna mieć silną, zawodową, dobrze wyszkoloną armię. Ale to wcale nie znaczy, że nie powinniśmy rozwijać europejskiej flanki NATO, zwłaszcza teraz, kiedy Stanami Zjednoczonymi rządzi nieodpowiedzialny i nieprzewidywalny Trump.
Krzysztof Stanowski
Był taki jeden dzień podczas tej kampanii wyborczej, kiedy Europa była militarną potęgą. Był to dzień, kiedy Donald Tusk wybierał się do Londynu, rano wygłosił przemówienie, że jesteśmy mocniejsi od Amerykanów i ich nakrywamy czapką, ale potem poleciał do Londynu i mu powiedzieli, że to nieprawda i się okazało, że tacy mocni jednak nie jesteśmy.
Marek Jakubiak
My potrzebujemy naszej własnej armii. Nikt nas nie obroni. Z każdej strony może przyjść zagrożenie. Z każdej. Z zachodniej i ze wschodniej.
Czy kapitał zagraniczny powinien mieć prawo do kupowania polskiej ziemi? I czy należy uniemożliwić prywatyzację Lasów Państwowych?
Szymon Hołownia
Oczywiście Lasy Państwowe to lasy państwowe. Nie prywatne, nie należące do leśników, nie należące do ekologów, nie należące do nikogo poza państwem. Lasy Państwowe muszą pozostać państwowe. Natomiast jeżeli chodzi o obcy kapitał, to musi być powstrzymywany nie tylko w miejscu, ale również jeżeli chodzi o wykupywanie całymi osiedlami polskich mieszkań. Trzeba postawić temu tamę, tak jak trzeba postawić tamę wszelkim programom preferencyjnych dopłat do kredytów tak modnych za rządów PiSu, które nakarmiły banki i deweloperów.
Karol Nawrocki
Nieudacznikami są ci, którzy doprowadzili do spadku dynamiki i przyjęć do wojska za czasów rządu Donalda Tuska. Trzykrotny spadek rekrutacji do Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej. To są nieudacznicy, bo potrzebujemy co najmniej trzystu tysięcznej polskiej armii i silnego sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi i Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim.
Tyle Rzeczpospolitej, ile ziemi. Tak będę prezydentem, który zagwarantuje rolnikom zakaz wykupu polskiej ziemi przez zachodni kapitał. Polski rolnik musi mieć swobodę, bo nas żywi, a gdy trzeba, to też broni. Terytorium RP w 30 procentach składa się z polskich lasów. Jeden wiek ma instytucja Lasów Państwowych, sto lat udanej troski tej instytucji o polskie lasy… Przyszli ekoterroryści z Europy i z Ministerstwa Klimatu i polskie przedsiębiorstwa drzewne upadają.
Joanna Senyszyn
Lasy Państwowe oczywiście muszą pozostać państwowe, nie ma mowy o ich prywatyzacji. Zresztą Skarb Państwa jest największym posiadaczem, drugim posiadaczem ziemskim w Polsce, nie tylko lasów, ale przede wszystkim ziemi Kościół katolicki (…) i może warto byłoby się zastanowić, czy nie warto byłoby dokonać sekularyzacji.
Nie widzę powodu, dlaczego rolnicy z innych krajów, nie mogli kupować w Polsce ziemi i tutaj się osiedlać.
Marek Jakubiak
Lasy Państwowe to jest 100-letnie przedsiębiorstwo, które powstało w Polsce jako ewenement na skalę europejską. Lasy Państwowe były jedną z najlepiej zarządzanych spółek w Polsce. Lasy sadzono, lasy używano, pozyskiwano, Polska na tym korzystała. Mieliśmy nawet do tego jedyną puszczę ze starodrzewiem w Europie. Niestety za te lasy wzięła się Polska 2050 i powstały dokumenty tzw. memorandum, które doprowadzały do sytuacji takiej, że w okręgach, gdzie lasy były faktycznie sprawne, nie wolno dzisiaj nic zrobić, a wszystkie firmy, które sadziły te lasy, dzisiaj upadają. Ot, taka filozofia.
Krzysztof Stanowski
Lepiej byłoby teraz pojechać populizmem, ale czuję pewien dyskomfort, bo sam mam nieruchomość w Hiszpanii. Jak pomyślę, że miałbym teraz mówić, że Hiszpanie nie mogliby u nas kupować, to czuję, że coś by było tu nie tak.
Nielegalne przejęcie mediów publicznych, nielegalne przejęcie Prokuratury Krajowej, nieuznawanie wyroków, orzeczeń, postanowień Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego. Tak się dzieje w Polsce niestety od 16 miesięcy i bardzo wielu ekspertów goszczących m.in. na antenie Telewizji wPolsce24 mówi, że Polska zaczyna dziś przypominać Białoruś. Jak to zmienić?
Szymon Hołownia
Ilość bzdur zawartych w tym pytaniu jest trudna do skomentowania. W oczywisty sposób Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, niezależność sądownictwa – zniszczyli w Polsce Ziobro, który dzisiaj ucieka przed zeznawaniem przed komisją śledczą oraz Andrzej Duda. Naprawa tego stanu będzie trwała długo.
Karol Nawrocki
Polska jest rzeczywiście w głębokim chaosie. Artykuł 7. konstytucji państwa polskiego o praworządności jest regularnie łamany. Najlepszym dowodem na to, co dzieje się dzisiaj, jest nie tylko ta debata, ale też zamach na dom wolnego słowa, na Telewizję wPolsce24 i próba odebrania koncesji. Tak źle jeszcze nie było. To już nie jest pełzająca demokracja warcząca, tylko ona przyśpiesza a jej finałem stać się ma zainstalowanie przez Donalda Tuska Rafała Trzaskowskiego w pałacu prezydenckim. Dziś widzimy symptomy. Kobieta, matka dwójki dzieci w kajdankach zespolonych wyprowadzana z własnego domu. Starsza kobieta, która nie ma dopuszczonego pełnomocnika do swojej obrony. Tak nie wygląda demokracja. Także moi współpracownicy są przesłuchiwani przez 5-6-7 godzin, tylko dlatego, że pielęgnują polską pamięć narodową. Dzisiaj żyjemy w Polsce terroru Donalda Tuska i demokracji warczącej.
Joanna Senyszyn
Polski wymiar sprawiedliwości został upartyjniony przez ministra Ziobrę. I teraz powoli moim zdaniem, zbyt powoli, następuje odpolitycznianie. Niektórzy prokuratorzy są pozbawiani nielegalnie zajmowanych stanowisk. Sądy są oczyszczane z sędziów, którzy w ostatnich ośmiu latach rządu kaczyzmu sprzeniewierzyli się niezawisłości sędziowskiej.
Marek Jakubiak
Nikt nie przypuszczał nawet, że możemy dożyć takich czasów, że mamy brutalną władzę, która absolutnie nie bierze pod uwagę empatii.
Krzysztof Stanowski
Chaos w wymiarze sprawiedliwości to jest serial złych i bardzo złych decyzji kolejnych rządów. Zaczęło się od Platformy Obywatelskiej, potem za tym poszedł PiS.
Swobodna wypowiedź
Szymon Hołownia
Szanowni państwo, dziękuję, że tu jesteście. Różni nas bardzo wiele, ale jedno na pewno łączy. I wy i ja na pewno jesteśmy polskimi patriotami. Inaczej myślimy, inaczej czujemy, inaczej głosujemy, ale wszyscy jak tu jesteśmy chcemy dobra Polski. Inaczej by nast tu nie było.
Marek Jakubiak
18 maja to jest jeden z ważniejszych dni w historii RP. To jest dzień w którym postanowimy, czy Polska będzie istniała w przyszłości.
Joanna Senyszyn
Jeśli chcecie mieć prezydenta, który się nikomu nie kłania i nie jest partyjnym długopisem, głosujcie na mnie, nie macie wyjścia.
Krzysztof Stanowski
Mam tylko jeden apel. Nie bądźcie fanatykami. Wsłuchajcie się w programy wszystkich kandydatów, nie zapisujcie się sami do żadnej partii, głosujcie świadomie, ale żeby głosować świadomie, zapoznajcie się z tym, co naprawdę mówią kandydaci, kim są. Nie bądźcie niewolnikami sondaży
Karol Nawrocki
Wciąż nie ma Rafała Trzaskowskiego. To już drugi raz, jak stchórzył w Końskich. To nie budziło kontrowersji w czasie naszej dyskusji. Niezależnie od naszych różnych poglądów i od tego, jak patrzymy na Polskę, widzimy, że dziś świat znajduje się na geopolitycznym zakręcie, a Polska znajduje się w wielkim chaosie. W chaosie w wymiarze sprawiedliwości, który trzeba rzeczywiście naprawić, bo Polacy nie mogą dziś liczyć na sprawiedliwy proces. Polska się zwija a nie rozwija. Zabiera się nam marzenia takie jak CPK, ale też wiele inwestycji lokalnych, które udało się prowadzić przez osiem lat rządów Zjednoczonej Prawicy.
Polska się dzisiaj zwija, Polacy płacą tak absurdalne ceny za artykuły spożywcze, za prad i za gaz. To nie budziło kontrowersji w czasie tej debaty, niezależnie od poglądów politycznych. Taką Polskę zwijającą się, Polskę bez ambicji, bez aspiracji, Polskę drożyzny Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego trzeba powstrzymać. To trzeba zmienić. Ja chcę Polski bezpiecznej. Chcę Polski dobrobytu, bez presji obcych ideologii na Polski Lasy, w polskich szkołach. Chcę Polski z najmniej 300-tysięczną armią. Taka Polska jest możliwa. Na taką Polskę głosujmy
Odpowiedź Trzaskowskiego na wezwanie Nawrockiego
Rafał Trzaskowski we wtorek w końcu odpowiedział na wezwanie Karola Nawrockiego z 27 marca do debaty i zaproponował debatę z obywatelskim kandydatem na prezydenta w hali w Końskich. Ta inicjatywa skończyła się jednak totalną kompromitacją Trzaskowskiego - sztab kandydata KO nie spełnił prostego postulatu sztabu Nawrockiego, by do przeprowadzenia debaty poza trzema stacjami telewizyjnymi wyznaczonymi przez Rafała Trzaskowskiego - neo-TVP, TVN24 i Polsat News - dodać też dwie kolejne, a konkretnie Telewizję wPolsce24 i Telewizję Republika. Co więcej, okazało się, iż wydarzenie w hali w Końskich organizuje tylko sztab Rafała Trzaskowskiego, a zatem trzy telewizje transmitujące to wydarzenie de facto wpisują się w kampanijny happening Rafała Trzaskowskiego.
Tymczasem dziś pojawiła się nowa inicjatywa debaty w Końskich - przed planowanym na godz. 20 wydarzeniem organizowanym przez sztab Trzaskowskiego, o godz. 18:50, ruszyła debata organizowana przez Telewizję Republika przy wsparciu Telewizji wPolsce24. Możliwość uczestniczenia w niej dostali nie tylko Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki - stawili się również inni kandydaci.
red/Telewizja wPolsce24
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/726465-relacja-debata-tv-wpolsce24-na-rynku-w-konskich