Politycy PiS, Polski 2050, PSL i Konfederacji, Republikanów oraz 5 posłów Razem zagłosowało przeciwko uchyleniu immunitetu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w związku ze „zniszczeniem” tabliczki ze skandaliczną treścią, która była przyczepiona do wieńca, który co miesiąc przy pomniki smoleńskim stawia Zbigniew Komosa. Warto zauważyć, że podczas tego głosowania sam lider Prawa i Sprawiedliwości wstrzymał się od głosu.
Przeciw byli posłowie: PiS, Polski 2050, PSL, Konfederacji, 5 posłów Razem i 3 z koła Republikanie.
Sejm przeprowadził dwa głosowania ws. immunitetu Kaczyńskiego. Wyraził zgodę na pociągnięcie prezesa PiS do odpowiedzialności karnej w związku z oskarżeniem go przez aktywistę Zbigniewa Komosę o rzekome „uderzenie”. Posłowie natomiast nie uchylili prezesowi PiS immunitetu w sprawie związanej ze „zniszczeniem” tabliczki ze skandaliczną treścią, która była przyczepiona do wieńca, który co miesiąc przy pomniki smoleńskim stawia Zbigniew Komosa.
Sprawa rzekomego „uderzenia”
W pierwszej sprawie za uchyleniem immunitetu było 241 posłów, 206 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. „Za” było 154 posłów KO, 31 Polski 2050, 30 PSL, 20 Lewicy, 5 posłów Razem oraz 1 poseł niezrzeszony (Adam Gomoła).
Przeciw wyrażeniu zgody na uchylenie immunitetu Kaczyńskiego było 185 posłów PiS, 18 Konfederacji i 3 posłów koła Republikanie.
Sprawa skandalicznej tabliczki
W drugim głosowaniu za uchyleniem immunitetu Kaczyńskiemu głosowało 177 posłów, 268 było przeciw, a jeden poseł wstrzymał się od głosu. „Za” opowiedziało się 155 posłów KO, 20 Lewicy, 1 Polski 2050 (Tomasz Zimoch) oraz 1 poseł niezrzeszony (Adam Gomoła).
Przeciw było 184 posłów PiS (1 wstrzymał się od głosu - Jarosław Kaczyński), 27 Polski 2050, 31 PSL, 18 Konfederacji, 5 koła Razem i 3 z koła Republikanie.
CZYTAJ TAKŻE:
as/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/715085-jak-prezes-pis-zaglosowal-we-wlasnej-sprawie