„Narodowy Fundusz Zdrowia ukarał trzy placówki medyczne za utrudnianie tzw. aborcji. Na Pabianickie Centrum Medyczne nałożono karę 250 tys. złotych. Szpital w Lubartowie musi zapłacić 100 tys. zł, a Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu 300 tysięcy złotych. Zgodnie z nowelą rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia dotyczącą tzw. klauzuli sumienia, NFZ może nakładać kary na szpitale za nie zabicie nienarodzonego dziecka, jeśli jest ono dopuszczalne przepisami prawa” - podało Radio Maryja.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało 30 sierpnia wytyczne w sprawie obowiązujących przepisów prawnych, dotyczących dostępu do procedury przerwania ciąży. Dokument przekazano do dyrektorów szpitali, ordynatorów i kierowników oddziałów.
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY: Do aborcji wystarczy jedno orzeczenie! SZCZEGÓŁY wytycznych resortu zdrowia. Woś przypomina: „Konstytucja jest za życiem”
Próba zastraszenia
Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Uściński, ocenił, że mamy do czynienia z próbą zastraszenia całego środowiska służby zdrowia.
Po to, żeby wszyscy zaakceptowali aborcję, żeby wszystkie szpitale brały w tym udział i brali na siebie wspólną odpowiedzialność za zabijanie nienarodzonych. Jest to działanie z jednej strony totalitarnego państwa, a z drugiej strony jest to działanie, które łamie wprost polską Konstytucję i zapisy dotyczące ochrony życia, ale też prawa do działania zgodnie z własnym sumieniem
— wyjaśnił Piotr Uściński.
Polityk dodał, że rozważa złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. rozporządzenia minister zdrowia. Zgodnie z prawem zabicie dziecka poczętego jest w Polsce możliwie, gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety, lub gdy powstała w wyniku czynu zabronionego.
CZYTAJ WIĘCEJ:
nt/Radio Maryja/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/707649-juz-trzy-placowki-zostaly-ukarane-przez-nfz-za-obrone-zycia