Donald Tusk tak bardzo boi się afery własnego rządu z zatrzymaniem polskich żołnierzy na granicy z Białorusą, że przestał się już kontrolować i w swoim dzisiejszym wystąpieniu sugerował Adamowi Bodnarowi ruchy kadrowe w Prokuraturze Krajowej. Premierowi szybko odpowiedział Michał Ostrowski, legalny zastępca Prokuratora Generalnego i wytknął Tuskowi hipokryzję. To właśnie lider PO apelował niegdyś do Zbigniewa Ziobry o „apolityczność prokuratury”.
CZYTAJ TAKŻE:Zła wiadomość dla Bodnara i jego uzurpatorów w Prokuraturze Krajowej! Są nowe dokumenty ws. prokuratora Janeczka
W ramach końcówki kampanii wyborczej,”apolityczny”, „niezależny”, „roztropny”, uśmiechnięty Prokurator Generalny Adam Bodnar, postanowił dzisiaj urządzić widowisko p.t.”wszystkiemu, co złe na wschodniej granicy winny jest…Zastępca Prokuratora Generalnego Tomasz Janeczek”
– napisał Ostrowski na platformie X.
Oczekiwanie premiera, który domaga się decyzji personalnych. No tak, prokuraturą teraz premier kieruję bezpośrednio. „Brawo” za deklaracje o apolityczności prokuratury przed wyborami w październiku 2023 r.
– napisał Ostrowski.
Zastępca Prokuratora Generalnego odniósł się także do skandalu z próbą łączenia prokuratora Tomasza Janeczka ze sprawą zatrzymanych żołnierzy. Dostało się też Adamowi Bodnarowi.
Tomasz Janeczek pełni swoją funkcję legalnie, a do jego odwołania konieczna jest pisemna zgoda Prezydenta RP, a więc apolityczny Prokurator Generalny, „niezależnie od kalendarza wyborczego” wywiera presję na Głowę Państwa i Zwierzchnika Sił Zbrojnych Prezydenta Andrzeja Dudę. „Brawo” za wyczucie sytuacji
– napisał Ostrowski.
Próba medialna łączenia śmierci Żołnierza, Bohatera, Obrońcy Ojczyzny, zabitego przez nielegalnego imigranta z decyzją sprzed kilku miesięcy o zatrzymaniu i zarzutach wobec 2 żołnierzy, którzy oddali strzały do agresywnych nachodźców, to szczyt manipulacji. To zwykła nikczemność. Zwłaszcza, gdy dotyka to ZPG Tomasza Janeczka, który nie miał nic wspólnego z zarzutami wobec żołnierzy i działaniami prokuratorów. Nie był o tym informowany w czasie, kiedy decyzje te zapadały. Był i jest odsunięty od swoich ustawowych obowiązków. Niezgodnie z ustawą obowiązki te uzurpuje sobie „lewa” ręka Ministra prokurator Dariusz Korneluk. Janeczek próbował ratować sytuację w maju br., ale decyzje w sprawie zapadły, bez jego udziału, blisko 2 m-ce wcześniej, w marcu br. Co więcej, od 22 kwietnia br. nadzór nad prokuraturą wojskową faktycznie przejął prok.Korneluk
– podkreślił legalny zastępca Prokuratora Generalnego.
Tak brutalna i kłamliwa walka polityczna z udziałem prokuratury, to powrót do lat 50 ubiegłego wieku. Nie idźcie tą drogą. Prowadzi donikąd…
– zaapelował Ostrowski.
Apolityczność Prokuratury Krajowej, od zawsze, była dla Tuska i Bodnara wyświechtanym hasełkiem, które można wyrzucić do kosza od rzu po wyborach. Tak też sie stało 15 października 2023 roku.
WB
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/694564-zastepca-bodnara-o-hipokryzji-tuska-celna-uwaga
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.