W dniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo wpisów, które upamiętniają i oddają hołd walczącym z komunistycznym reżimem po wojnie bohaterom niepodległościowego podziemia.
W internecie pojawiło się wiele komentarzy i wpisów, które odnoszą się do odbywającego się dziś Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
CZYTAJ WIĘCEJ: RELACJA. Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w całym kraju! Polacy pamiętają o bohaterstwie Niezłomnych
Nie doczekali upragnionej wolnej Polski, ale wywalczyli ją dla nas. Żołnierze wyklęci, niezłomni, zwycięscy. Cześć ich pamięci!
— skomentował Mateusz Morawiecki.
„Nie jesteśmy żadną bandą. My jesteśmy z miast i wiosek polskich”. Panie majorze! Pamiętamy!
— napisał na platformie X Maciej Wąsik.
20 listopada 1979 r. we wrocławskim „Słowie Polskim” opublikowano nekrolog: „Dnia 18 listopada 1979 r. we Wrocławiu zmarł mgr Włodzimierz Ostapowicz emerytowany adwokat (…) pułkownik rezerwy, Szef Rejonowego Sądu Wojskowego we Wrocławiu, odznaczony Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski (…) w zmarłym adwokatura traci doświadczonego i sumiennego pracownika, działacza politycznego, szanowanego i cenionego kolegę (…)”
— stwierdził Marek Pęk.
Cześć i chwała wyklętym, niezłomnym, niepokonanym bohaterom walki o wolną Polskę!
— zaznaczył Paweł Jabłoński.
Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierzy z antykomunistycznego podziemia zbrojnego, którzy po 1944 r. podjęli walkę z okupantem, byli represjonowani przez nielegalne, sowieckie władze. Czynny opór Sowietom stawiło do 17 000 żołnierzy, a terenowe siatki konspiracyjne, będące zapleczem dla stałych oddziałów, liczyły 150 000 – 170 000 ludzi. Cześć i chwała bohaterom!
— zamieścił wpis Arkadiusz Mularczyk.
Wysługujący się sowieckiej Rosji kolaboranci najbardziej nienawidzili tych, którzy czynnie walczyli o wolną Polskę. Komuniści głosili, że niosą postęp i rozwój, a tymczasem chodziło im tylko o zniewolenie Polski i służenie obcym. Chcieli nie tylko wymordować polskich patriotów, ale jeszcze zatrzeć pamięć o nich. Tak, by Polacy nie mieli wiedzy o swoich bohaterach. Dlatego tych, którzy stawili opór komunistom nazwano Żołnierzami Wyklętymi.Pamięć o polskich bohaterach udało się odbudować, chociaż nie było to łatwe. Okazało się bowiem, że nawet w wolnej Polsce, dla niektórych wzorem są kolaboranci, a nie polscy żołnierze. Teraz #ŻołnierzeWyklęci mają być wykreślani z podręczników, zresztą razem z wieloma innymi polskimi bohaterami. Młodzi Polacy mają być pozbawieni wiedzy o polskim oporze wobec Zła. Ta próba cenzurowania polskiej historii się nie uda, tak jak nie udały się wszystkie poprzednie. Chwała Bohaterom!
— zauważyła Beata Szydło.
Chwała tym, którzy nigdy się nie poddali!
— napisał Mariusz Błaszczak.
Cześć waszej pamięci Żołnierze Wyklęci
— zaznaczył Bogdan Rzońca.
„Słychać pokoleń drwiący śmiech, To komuniści mają święto, Lecz Mądry Bóg w Osobach Trzech Pamięta, za co Was wyklęto.”
— zacytowała Beata Mazurek.
Dlaczego przesłanie #ZołnierzeWykleci jest dziś tak bardzo aktualne. Ty też je weź i podaj dalej! Chwała Bohaterom!
— skomentował, zamieszczając wideo Patryk Jaki.
Wieczna pamięć i wdzięczność wszystkim Polakom Antykomunistycznego Podziemia, walczącym o niepodległą od bolszewii Polskę! 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
— zamieściła komentarz Krystyna Pawłowicz.
Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Inicjatywę, aby ustanowić to święto podjął śp. prof. Lech Kaczyński. Dlaczego 1️⃣ marca❓To wtedy w 1951 r. w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Dzisiaj czcimy pamięć żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy walczyli o niepodległość Polski 🇵🇱 po zakończeniu II wojny światowej. Ci bohaterowie, znani jako Żołnierze Wyklęci, przez lata pozostawali w cieniu historii ze względu na represje komunistycznego reżimu. Ich postawa była wyrazem głębokiego patriotyzmu i poświęcenia dla niepodległej, suwerennej i wolnej Polski 🇵🇱 Cześć Ich Pamięci!
— napisał Piotr Müller.
CZYTAJ TEŻ:
pn/X
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/683606-lawina-wpisow-upamietniajacych-walke-zolnierzy-wykletych