Portal wPolityce.pl ustalił, że na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie, przeszukano biuro notarialne oraz mieszkanie należące do notariusz Joanny Kończyk, która brała udział w skoku na media publiczne.
Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że śledczy zabezpieczyli całą dokumentację oraz sprzęt elektroniczny.
Sprawa kontrowersyjnych decyzji znanej warszawskiej notariusz była szeroko komentowana przez polityków. Bartłomiej Sienkiewicz miał zwołać walne zgromadzenie spółek mediów publicznych w swoim gabinecie, w którym znalazła się notariusz Joanna Kończyk. To ona zaprotokołowała m.in. odwołanie zarządu TVP, Polskiego Radia i PAP oraz powołanie nowych władz tych spółek.
107 minut Sienkiewicza
Czy podczas działań ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza (PO), gdy rozpoczęto zamach na media publiczne, doszło do popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy? Sprawa „107 minut” po uchwale Sejmu z 19 grudnia z pewnością tak szybko nie ucichnie! Posłowie PiS zapowiedzieli bowiem konkretne działania wyjaśniające.
Tuż po nielegalnym przejęciu mediów publicznych poseł PiS Paweł Jabłoński (były wiceszef MSZ) napisał w serwisie X, iż wiele wskazuje na to, że mogło dojść do poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych, które dotyczą działań ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza przy próbie przejęcia mediów publicznych. Chodzi o uchwałę, którą w miniony wtorek, 19 grudnia, podjął Sejm w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej.
19.12. Uchwała przyjęta o 22.13. W 107 minut do północy: Sienkiewicz jedzie do resortu, prowadzi po kolei Walne (TVP, PAP, PR); po kolei trzy Rady. Powstaje 5 aktów notarialnych. Weryfikacja, odczyt, itp. Dojazd na Puławską 2. Niewykonalne ‼️ Poświadczono nieprawdę?
— napisał dziennikarz Salonu24.pl Marcin Dobski, który nagłośnił sprawę.
WB
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/678033-news-nowe-fakty-ze-sledztwa-ws-skoku-na-media-publiczne