Weber uradowany uwięzieniem posłów PiS."Odbudowa demokracji"Szokujące słowa! Weber uradowany uwięzieniem posłów PiS: Popieramy odbudowę demokracji i państwa prawa przez nowy polski rząd

"Po ośmiu latach destrukcyjnych rządów Prawa i Sprawiedliwości zadanie, które stoi przed nowym rządem jest ważne, ale i pełne wyzwań" - stwierdził szef Europejskiej Partii Ludowej.
Szef Europejskiej Partii Ludowej Manfred Weber nie kryje zadowolenia z powodu oburzających działań rządu Donalda Tuska po przejęciu władzy w Polsce. „W pełni popieramy działania nowego rządu na rzecz przywrócenia państwa prawa i odbudowy demokracji w Polsce - powiedział PAP w Brukseli niemiecki europoseł.
Manfred Weber z zadowoleniem odniósł się do zatrzymania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika stwierdzając, że doprowadzenie ich do więzienia jest jednym z kroków mających przywrócić w Polsce „praworządność”.
Wyjątkowo nieprzychylny Polsce szef parlamentarnej grupy europejskiej, w której znajduje się Platforma Obywatelska, wyraził publicznie poparcie dla działań nowego rządu.
Szokujące poparcie
W pełni popieramy działania nowego rządu na rzecz przywrócenia państwa prawa i odbudowy demokracji w Polsce. Po ośmiu latach destrukcyjnych rządów Prawa i Sprawiedliwości zadanie, które stoi przed nowym rządem jest ważne, ale i pełne wyzwań. W pełni popieramy działania nowego proeuropejskiego rządu dążące do zakończenia kryzysu praworządności w kraju
— powiedział Weber.
Komenda Stołeczna Policji potwierdziła zatrzymanie polityków PiS Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika, którzy przebywali w momencie zatrzymania w Pałacu Prezydenckim. Prezydent, który ułaskawił Kamińskiego i Wąsika w 2015 r. podtrzymuje, że tamto ułaskawienie jest w mocy i obowiązuje i że obaj politycy nie są w świetle prawa skazanymi.
CZYTAJ TEŻ:
pn/PAP
