Zachowanie Grzegorza Brauna wywołało burzę. Polityk Konfederacji został ukarany przez marszałka Sejmu, a Prokuratura Okręgowa w Warszawie z urzędu wszczęła postępowanie. Politycy w Sejmie potępiali zachowanie posła Konfederacji, jednak zgodnie z decyzją Konwentu Seniorów, Sejm nie zajął się projektem uchwały w tej sprawie, do którego posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli poprawkę, w której zaznaczono, że potępienia wymagają nie tylko zachowania antysemickie, ale także antychrześcijańskie. W sieci przypomniano podwójne standardy Szymona Hołowni.
Antychrześcijańskie zachowania nie wymagają potępienia?
We wtorek poseł Konfederacji Grzegorz Braun, używając gaśnicy proszkowej, zgasił zapalone podczas uroczystości w Sejmie świece chanukowe. Potem pojawił się na mównicy sejmowej w czasie, gdy obradom przewodniczył wicemarszałek Krzysztof Bosak z Konfederacji. Prowadzenie posiedzenia przejął marszałek Szymon Hołownia, który wykluczył Brauna z obrad i zapowiedział skierowanie przeciwko niemu wniosku do prokuratury m.in. o zakłócanie obrządku religijnego. Hołownia ogłosił także, że Prezydium Sejmu ukarało Brauna odebraniem połowy uposażenia na 3 miesiące i całości diety na pół roku.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie z urzędu wszczęła postępowanie w sprawie wtorkowych wydarzeń w Sejmie z udziałem Posła na Sejm RP. Poinformował o tym w środę rzecznik prokuratury Szymon Banna.
Lewica zgłosiła wniosek o przyjęcie uchwały potępiającej zachowanie Brauna. Prawo i Sprawiedliwość chciało wprowadzić poprawkę, w której zaznaczono, że potępienia wymagają nie tylko zachowania antysemickie, ale także antychrześcijańskie. Szymon Hołownia poinformował jednak, że zgodnie z decyzją Konwentu Seniorów Sejm nie zajmie się projektem uchwały.
CZYTAJ TAKŻE:
Podwójne standardy Hołowni
W sieci przypomniano wpisy Szymona Hołowni, które pokazują podwójne standardy marszałka Sejmu. W jednym z nich Hołownia odniósł się do sprawy osób rozklejających wizerunek „Tęczowej Matki Boskiej”.
Sąd w Płocku uniewinnił dziś trzy osoby oskarżone o zniewagę uczuć religijnych poprzez rozklejanie wizerunku „Tęczowej Matki Bożej”. W Polsce 2050 opowiadamy się za tym, aby obraza uczuć religijnych nie była ścigana z oskarżenia publicznego i aby nie groziła za nią kara więzienia
— pisał 2 marca 2021 roku Szymon Hołownia.
Z kolei odnosząc się do sprawy Brauna, Hołownia 12 grudnia 2023 roku napisał:
W Sejmie nie ma miejsca na antysemityzm, rasizm i agresję. Prezydium Sejmu ukarało posła Brauna maksymalnym wymiarem kary, jaki miało do dyspozycji. Ten skandaliczny czyn zasługuje na potępienie ponad politycznymi podziałami.
Hipokryzję Hołowni punktowali użytkownicy mediów społecznościowych.
Gdzie tu konsekwencja i logika?
— wskazał prof. Krzysztof Szczucki.
Fajna ta nowa ekipa Tuska. Taka konsekwentna jeśli idzie o obrazę uczuć religijnych…
— dodał Maciej Zemła.
Przerywanie uroczystości religijnych jest złe. Obrażanie uczuć religijnych jest złe. Dlaczego zatem w rządzie Donalda Tuska znajdą się osoby, które atakowały katolików i przerywały Msze Święte? Czyżby ochrona uczuć religijnych miała dotyczyć wszystkich poza katolikami, a nas trzeba po prostu opiłować?
— napisał poseł Robert Gontarz.
Władza lekko zmieniła poglądy Marszałka
— wskazał poseł Waldemar Buda.
Zachowanie Brauna was oburza? Hołownię obraz uczuć religijnych nie oburzała. Właśnie taka postawa osób z życia publicznego i sądów doprowadza do takich zachowań jak Brauna. Teraz wiecie na kogo głosowaliście i do czego to prowadzi
— ocenił @m_podczarski.
Patrz synku, tak wygląda hipokryzja…
— napisał Paweł Lisiecki.
To jest pogląd sytuacyjny, zależny od osobistych potrzeb i korzyści, doraźnie politycznych, instrumentalnie na użytek ogłupiania tych, którzy pozwalają się ogłupiać. Kiedyś takich nazywało się, że jest „jak gumka od kaleson”, w istocie człowiek bez moralnego kręgosłupa
— napisał Marek Surmacz.
Czy w świątyniach jest miejsce? Panie Marszałku?
— dodał Marek Miśko.
CZYTAJ TEŻ:
wkt/Twitter/X/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/674361-obraza-uczuc-religijnych-internauci-punktuja-holownie