„Prezydent Andrzej Duda uważa, że wyodrębniona służba zajmująca się korupcją jest w Polsce potrzebna. Dość sceptycznie patrzy on na zapowiedzi dotyczące możliwości likwidacji CBA” - powiedziała dziś minister w KPRP Małgorzata Paprocka.
Paprocka w Studiu PAP pytana była m.in. o zapowiedź likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego, która znalazła się w umowie koalicyjnej KO, Trzeciej Drogi i Lewicy.
Paprocka: Istnienie CBA wskazuje na polityką państwa walki z korupcją
Pan prezydent uważa, że istnienie wyodrębnionej służby skupionej na walce z korupcją, to jest też pewien wyraz polityki państwa i jasnego wskazania czego władze państwowe, społeczeństwo nie akceptują i z czym należy walczyć. (…) Pan prezydent patrzy na tę sprawę dość sceptycznie
— powiedziała minister.
„To jest służba w Polsce po prostu potrzebna”
Na pytanie, czy prezydent może skłaniać się raczej ku zawetowaniu ustawy likwidującej CBA, jeśli taka zostałaby przegłosowana w Sejmie odpowiedziała, że prezydent uważa, że „to jest służba, która jest w Polsce, w takim wyodrębnionym kształcie, po prostu potrzebna, ze względu na rolę którą wykonuje”.
Paprocka powołała się też na statystyki agend Unii Europejskiej, które wykazują, że „u nas nie ma strukturalnego problemu korupcji, również przy rozliczeniu środków europejskich”.
Bez wątpienia, poza innymi organami państwa, również jest to zasługą CBA
— dodała minister w KPRP.
CZYTAJ TAKŻE:
PAP/rdm
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/674229-stanowisko-kprp-prezydent-sceptyczny-ws-likwidacji-cba