Na stronie internetowej Sejmu w zdecydowanej większości przypadków podana jest informacja m.in. na temat stopnia wykształcenia posłów (najczęściej wyższe). Takiej rubryki nie było jednak w przypadku Szymona Hołowni. Czy to dlatego, że marszałek Sejmu może się pochwalić jedynie średnim wykształceniem? Po tekście m.in. portalu wPolityce.pl dodano informację o wykształceniu Hołowni.
Szymon Hołownia przez 5 lat studiował psychologię na warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, jednak ostatecznie dyplomu nie uzyskał. Był też dwa razy w seminarium, jednak ostatecznie w obu przypadkach zrezygnował z tej formy kształcenia. Ma zatem jedynie średnie wykształcenie. Informacji na ten temat nie można jednak było uzyskać na stronie Sejmu w miejscu, gdzie są informację o poszczególnych posłach.
Uśmiechy, rotacyjny Marszałek wstydzi się swojego braku wykształcenia tak bardzo, że - w jego przypadku usunięto tę rubrykę z oficjalnej strony Sejmu?
— napisał na platformie X Przemysław Drabek, poseł PiS. Obecnie dodano informację o wykształceniu Hołowni.
Fala komentarzy w sieci po wpisie posła PiS
Wielu komentatorów w sieci odniosło się do faktu, że na stronie Sejmu nie podano wykształcenia Szymona Hołowni.
Zobaczycie, że już w roku przyszłym będzie miał doktorat!
Średnie! A tak się śmiali, że elektorat PiS słabo wykształcony
Niedługo jakaś Kolenda będzie tytułować go profesorem.
Może to „rotacyjne” wykształcenie
Pewnie zapomniał dopisać
Aktualizacja
W końcu na stronie sejmowej dodano informację o wykształceniu Szymona Hołowni.
Akcja „znikająca rubryka” zakończona sukcesem! Strona Sejmu RP zaktualizowana. Kluczem wcześniej informacji nie było wykształcenie, ale jego ukrywanie! Przecież „nowe standardy” to transparentność; #LexWiatrak, blokowanie uchwał, kradzież miejsc w prezydium i komisjach
— napisał na platformie X Przemysław Drabek.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/673411-na-stronie-sejmu-nie-bylo-informacji-o-wyksztalceniu-holowni