W projekcie opozycji, który rzekomo dotyczy zamrożenia cen energii, przemycono przepisy zmniejszające odległości elektrowni wiatrowych od domów i parków krajobrazowych, a nawet i wywłaszczające właścicieli ziemi pod inwestycje OZE. Użytkownicy Twittera/X zwrócili uwagę, że ustawę współtworzyła Polska 2050, a wpłat na partyjne konto dokonywali rodzice najmłodszego posła w Sejmie Adama Gomoły, którzy zajmują się… fotowoltaiką.
Rola posła Polski 2050 w ustawie opozycji
W sieci wybuchła burza po tym, jak opozycja - Polska 2050 do spółki z Koalicją Obywatelską - złożyła projekt dotyczący rzekomo zamrożenia cen energii elektrycznej, gazu i ciepła. Znalazła się tam jednak kontrowersyjna wrzutka: przepisy dotyczące zmniejszenia odległości wiatraków od domów i parków krajobrazowych oraz wywłaszczania właścicieli ziemi pod inwestycje OZE.
Internauci zwrócili uwagę na najmłodszego posła w Sejmie, który jest członkiem współtwórcy ustawy - Polski 2050. Marcin Dobski wskazał, że na liście osób, które wpłaciły środki za konto partii Hołowni znaleźli się rodzice Adama Gomoły, którzy prowadzą firmę zajmującą się… fotowoltaiką.
Panie pośle @GomolaAdam, czy firma pana rodziców stawia fotowoltaikę - dla celów własnych lub na sprzedaż - również na gruntach rolnych? Pytam, bo z analiz ustawy PL 2050 wynika, że nowe przepisy znacząco ułatwią realizację takich inwestycji
— podkreślił Dobski.
Ustawę Wiatrakową oficjalnie napisała @hennigkloska z partii PL2050, do wczoraj murowana minister Energii i Klimatu. Posłem tej partii jest @GomolaAdam, który po studiach pracował w firmie rodziców. Firma Rodziców najmłodszego posła podobno zajmuję się fotowoltaiką. Ciekawe…
— napisał na Twitterze Mateusz „@Gameover1920”.
Szafarowicz: Jak zostać najmłodszym posłem?
Głos w sprawie zabrał też Oskar Szarafowicz, który również zwrócił uwagę na zbieg okoliczności w przypadku Gomoły.
Jak zostać najmłodszym posłem w parlamencie? Chodzą słuchy, że w pewnym uśmiechniętym i praworządnym państwie wystarczy być 24-letnim właścicielem firmy, zatrudniającym ponad 30 osób. Jednocześnie, z altruistycznych pobudek i będąc zmotywowanym wiarą w ideowe imponderabilia, można wpłacić z własnej kieszeni 20 000 zł na swoją partię, rodziców zaś poprosić o wpłaty po 15 000 zł. W uznaniu kompetencji zyskuje się wówczas pierwsze miejsce na opolskiej liście swojej formacji
— wskazał Szafarowicz.
Nieoczekiwanie tuż po wyborze wspiera się projekt ustawy wywłaszczeniowej (#AferaWiatrakowa), która pozwala odbierać ziemię Polakom na cele budowy instalacji OZE. Traf chce, że rodzice owego hipotetycznego młodego i zdolnego reprezentant narodu prowadzą firmę z… panelami fotowoltaicznymi. Czas chyba otworzyć oczy i przebudzić się, wszak to musi być jedynie koszmarna pomyłka w trakcie błogiego snu…
— podkreślił Oskar Szafarowicz.
CZYTAJ TAKŻE:
wkt/Twitter
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/672898-wywlaszczenia-pod-oze-jaka-role-odegral-gomola-z-pl2050