Jako kuriozalną decyzję ocenił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uchylenie immunitetu czworgu eurodeputowanym PiS przez Parlament Europejski. Zabrać immunitet, zakazać kandydowania albo posłać za kratki. Nowy „wspaniały” świat - podkreślił Ziobro.
Parlament Europejski uchylił immunitet czworgu eurodeputowanym PiS - Beacie Kempie, Beacie Mazurek, Patrykowi Jakiemu i Tomaszowi Porębie. Podstawą było oskarżenie czworga polityków o nawoływanie do nienawiści przez skazanego prawomocnym wyrokiem w Polsce za malwersacje finansowe i poszukiwanego przez policję lewicowego aktywistę Rafała Gawła.
Je…ć, wy…ć, sk…y – język obozu szykującego się do przejęcia władzy w Polsce zapewne wejdzie do słownika europejskich „demokratycznych elit”. Taki kierunek wyznacza kuriozalna decyzja PE o pozbawieniu immunitetów europosłów PiS za polubienie spotu o uchodźcach
— napisał Ziobro na platformie X.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Uchylenie immunitetów posłom PiS w PE to złamanie zasad. Prof. Grabowska: „Próba wykluczenia z życia politycznego”
Dodał, że „ci, którzy posługują się wulgaryzmami, atakują policjantów, obrażają żołnierzy broniących granic, to przecież najzagorzalsi krytycy mowy nienawiści”.
Ekstraklasa praworządności i dobrych obyczajów
— napisał.
Co innego, ci – wskazani palcem przez ukrywającego się za granicą kryminalistę – którzy widzą zagrożenia związane z hybrydowym atakiem na Polskę i napływem nielegalnych migrantów. W ich przypadku jest zgoda wszystkich frakcji „postępowej” Europy. Zabrać immunitet, zakazać kandydowania albo posłać za kratki. Nowy „wspaniały” świat…
— podkreślił.
Gaweł i Iustitia
Rafał Gaweł, który przebywa w Norwegii, wniósł akt oskarżenia posiłkowego w listopadzie 2021 r. po tym, gdy prokuratura dwukrotnie oddalała zarzuty jako bezzasadne. Zarzucił politykom, że „popełnili przestępstwa rasistowskie na terenie Polski”, podając dalej lub lajkując w mediach społecznościowych spot wyborczy PiS z kampanii przed wyborami samorządowymi w 2018 r. Spot dotyczył zagrożeń związanych z napływem nielegalnych imigrantów do Europy.
Następnie sędzia warszawskiego sądu, członkini stowarzyszenia Iustitia, Edyta Snastin-Jurkun skierowała do Parlamentu Europejskiego wniosek o uchylenie immunitetu. Lebreton, poseł sprawozdawca w Komisji Prawnej PE, której zadaniem jest opiniowanie takich wniosków uznał, że jest on motywowany politycznie i rekomendował jego odrzucenie. Jednak we wtorek Komisja Prawna zagłosowała za przyjęciem wniosku.
CZYTAJ TEŻ:
pn/PAP/X
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/670099-ziobro-o-decyzji-pe-ws-immunitetow-nowy-wspanialy-swiat