Platforma Obywatelska w rocznicę wybuchu II wojny światowej ogłosiła na Facebooku, że pamięta „o poległych w nierównej walce o wolną i niepodległą Polskę”. „Nierównej walce z kim?” - zapytał sekretarz stanu w MS Sebastian Kaleta, który zwrócił uwagę również na grafikę użytą do zilustrowania wpisu na facebookowym profilu PO.
„Pamiętajmy o poległych w nierównej walce”
Stosunek Platformy Obywatelskiej do Niemiec, jak również naszego zachodniego sąsiada do największej partii opozycyjnej w Polsce jest powszechnie znany. W tym kontekście nie bardzo dziwi więc sposób, w jaki PO upamiętniła w mediach społecznościowych 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Dzisiaj 84. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętamy o poległych w nierównej walce o wolną i niepodległą Polskę. Cześć i Chwała bohaterom!
— napisano na profilu PO na Facebooku.
Nie dla wszystkich informacja okazała się wystarczająca. Czy bowiem wyłącznie przez przypadek nie wspomniano, z kim Polacy toczyli tę nierówną walkę? Uwagę na ten fakt zwrócił sekretarz stanu w MS Sebastian Kaleta.
Nierównej walce z kim @Platforma_org?
— zapytał na Twitterze.
Wiceminister sprawiedliwości zwrócił również uwagę na grafikę, którą PO wykorzystała do zilustrowania wpisu.
W tle tej grafiki nie znajduje się nawet prawdziwe zdjęcie. To stockowa grafika wygenerowana przez AI z jakimiś żołnierzami bez oznaczeń… Myślę, że warto abyście to skasowali…
— dodał Kaleta.
„Złe słowo Polaka”
Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy PO oraz osoby z nią związane w dość nietypowy sposób upamiętniają ważne dla Polaków rocznice. Wystarczy wspomnieć chociażby wypowiedź Piotra Grzelaka, wiceprezydenta Gdańska, w maju 2019 r., podczas uroczystości z okazji 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej.
Na początku było słowo, złe słowo. Słowo jednego przeciwko drugiemu. I to złe słowo było Polaka przeciwko innemu narodowi, Niemca przeciwko innemu narodowi. Europa została tym złym słowem podzielona
— mówił samorządowiec z PO.
CZYTAJ TAKŻE:
aja/Twitter, Facebook
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/660828-po-w-rocznice-ii-wojny-swiatowej-ani-slowa-o-niemcach