„Mafie VAT okradały Polskę na potęgę, tego nie chciał widzieć. Czyje kieszenie trzeba sprawdzić? Może „Sławka”? - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
Premier w swoim wpisie przypomniał, co najchętniej robił Donald Tusk, gdy był szefem polskiego rządu.
Oszust zajmował się paleniem cygar, harataniem w gałę i „Merkel błogosławieństwem dla całej Europy”
— napisał Morawiecki.
Będziemy do 15 października mówić, jakim był niebezpiecznym szkodnikiem
— dodał.
CZYTAJ WIĘCEJ:
Morawiecki pyta o pieniądze z prywatyzacji
W sobotę premier Morawiecki w transmisji na Facebooku mówił, że poprzednicy PiS wyprzedali majątek polski za 58 mld zł, a Polacy mają prawo pytać, co się z tymi pieniędzmi stało.
Wcześniej zamieścił również wpis na Twitterze, w którym pytał, co się stało z tymi pieniędzmi.
Ale ból w szeregach PO i sprzyjających jej mediach! Zapytam wiec drugi raz: gdzie są nasze pieniądze z waszej prywatyzacji? Jakie programy dla ludzi uruchomiliście za 57,8 mld zł?
— napisał premier.
Na jego wpis zareagował lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.
Jako były prezes banku kręcący się gorliwie przy tamtych prywatyzacjach poszukaj ich na swoich prywatnych kontach
— odpisał Morawieckiemu Tusk.
Rzecznik rządu Piotr Müller udostępnił w niedzielę wpis Tuska z komentarzem:
Za czasów Donalda miliardy wypływały z budżetu państwa, bo mafie VATowskie czuły się jak w domu. Sprawdzić to warto schowki +Sławka+. Czy też innych Pana kolegów?.
CZYTAJ WIĘCEJ: Tania prowokacja Tuska! Tak zareagował na pytanie premiera o pieniądze z prywatyzacji: „Poszukaj ich na swoich prywatnych kontach”
Trzecie pytanie referendalne
Trzecim pytaniem w referendum będzie: Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską? - poinformował w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.
W piątek Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło akcję przedstawiania kolejnych pytań referendalnych. Pierwsze pytanie - jak przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński - będzie brzmiało: „Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?”, a drugie - o czym informowała wiceprezes PiS, była premier Beata Szydło - „Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?”.
Trzecie pytanie przekazał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki i będzie ono brzmiało: Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?
Rząd Prawa i Sprawiedliwości od samego początku był przeciw mechanizmowi przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów
— mówi szef rządu w spocie, który dotyczy trzeciego pytania.
W dalszej części nagrania przypomniano archiwalne wypowiedzi liderów PO, którzy mówili o problematyce relokacji uchodźców.
Ówczesny szef Rady Europejskiej Donald Tusk mówił w 2017 roku: „Jeśli rząd Polski będzie zdecydowany, aby nie uczestniczyć w tym solidarnym podziale obowiązków w sprawie uchodźców, to będzie wiązało się nieuchronnie z pewnymi konsekwencjami”, a w 2015 roku ówczesny wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski o relokacji uchodźców mówił w RMF FM, że „trzeba będzie wykonać ten ruch i prawdopodobnie otworzyć się na propozycję Komisji Europejskiej”.
„Chcemy, by głos Polaków był usłyszany”
Jak komentuje te wypowiedzi premier, „ci politycy chcieli sprowadzić na was niebezpieczeństwo”.
Ponieważ, mimo naszego sprzeciwu sprawa znowu stanęła na unijnej agendzie - my tego w Polsce nie chcemy
— zadeklarował.
Chcemy, by głos Polaków był usłyszany
— dodał.
Potrzebujemy waszego mocnego wsparcia! Mówimy +nie+ dla nielegalnej imigracji
— podkreślił Morawiecki.
Wszyscy widzimy, co się dzieje na ulicach zachodniej Europy: gwałty, zabójstwa, podpalenia, demolowanie ulic, dzielnice grozy
— wskazał.
W klipie przypomniano wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w Sejmie pytał w 2015 roku:
Czy chcecie państwo, żeby to pojawiło się także w Polsce? Żebyśmy przestali być gospodarzami we własnym kraju? Czy tego chcecie?.
Ja chcę jasno powiedzieć: Polacy tego nie chcą i nie chce tego Prawo i Sprawiedliwość
— deklarował wówczas Kaczyński.
„Nie pozwolimy, by Tusk zdemolował bezpieczeństwo w Polsce”
Jak ocenił Morawiecki, „Tusk jest największym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa, jest największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski”.
Nie pozwólmy, by Tusk - jako wysłannik elit brukselskich - zdemolował bezpieczeństwo w Polsce
— podkreślił szef rządu.
Jak przekazał PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek w piątek, „uchwała referendalna zostanie przedłożona na posiedzeniu Sejmu i będzie obejmowała cztery pytania, które będą systematycznie w najbliższych dniach prezentowane”.
16 i 17 sierpnia odbędzie się dwudniowe posiedzenie Sejmu; zgodnie z harmonogramem, ma zająć się m.in. rozpatrzeniem wniosku o zarządzenie ogólnokrajowego referendum.
W czerwcu wicepremier Kaczyński oświadczył, że kwestia relokacji migrantów w UE musi zostać poddana pod referendum. Zamiar przeprowadzenia referendum razem z przypadającymi na jesieni wyborami parlamentarnymi potwierdził premier Mateusz Morawiecki.
kk/PAP/Twitter
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/658288-premier-odpowiada-tuskowi-czyje-kieszenie-trzeba-sprawdzic
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.