Pierwsze pytanie w referendum będzie brzmiało: Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw? - poinformował w piątek wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Państwo zdecydujecie, czy majątek pokoleń pozostanie w polskich rękach” - dodał. Przy tej okazji warto przypomnieć, jakie podejście do majątku państwa miała Platforma Obywatelska, gdy była u władzy.
CZYTAJ WIĘCEJ:
Pierwsze pytanie referendalne
Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w piątek w media społecznościowych spot dotyczący referendum.
Dla nas decydujący jest głos zwykłych Polaków. Głos zwykłych obcych polityków, w tym niemieckich nie ma żadnego znaczenia, dlatego w sprawach kluczowych chcemy się odwołać do państwa bezpośrednio, w referendum
— mówi w spocie Jarosław Kaczyński.
Pierwsze pytanie będzie brzmiało: Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?
— poinformował prezes PiS.
Niemcy chcą osadzić Tuska w Polsce, aby wyprzedawać wspólny majątek. Jego zaplecze mówi o tym wprost
— podkreśla.
W dalszej części spotu umieszczono archiwalną wypowiedź ekonomisty Bogusława Grabowskiego ze stycznia br., który w Radiu Zet pytany, czy opozycja - jeśli przejmie władzę - powinna odwrócić proces, który ma miejsce w przypadku Orlenu i rozbić Orlen, odpowiedział:
Absolutnie tak.
Firmy paliwowe, energetyczne, porty mają być prywatne? Lotniska? Tak
— mówił Grabowski.
Nie możemy się na to zgodzić
— komentuje tę wypowiedź w spocie Kaczyński.
Państwo zdecydujecie, czy majątek pokoleń pozostanie w polskich rękach
— podkreśla prezes PiS.
Tusk i wyprzedaż polskiego majątku
Przy tej okazji warto przypomnieć, jakie podejście do wyprzedaży państwowych przedsiębiorstw miała Platforma Obywatelska. Zrobił to na Twitterze Maciej Stańczyk, który przypomniał wypowiedzi ministra Aleksandra Grada i premiera Donalda Tuska.
Szczególnie warto zwrócić uwagę na wypowiedź Grada, która padła na antenie TOK FM. Minister wprost mówił, że w programie Platformy jest „jasno zapisane, że będziemy prywatyzować”.
Ideologiczny hamulec dla prywatyzacji, który zrobiło PiS będzie zwolniony i będziemy prywatyzować i to robimy. Nasz rząd przyjmuje program bardzo głębokiej prywatyzacji, prawie 1000 firm. Konsekwentnie, co miesiąc realizuje i prywatyzację polską gospodarkę
— mówił Grad.
Kolejny przypomniany przez Stańczyka materiał, to fragment materiału „Wiadomości” TVP1, który informował, że rząd PO-PSL zamierza sprzedać w trzy lata 740 spółek.
To jest także uwalnianie energii ludzi od gorsetu biurokracji
— mówił Tusk.
kk/Twitter/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/658077-rzad-tuska-wystawil-na-sprzedaz-740-polskich-firm-wideo