Polski odrzutowiec podbija Paryż

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Podczas 50. International Paris Air Show Le Bourget ma miejsce światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1.

FLARIS LAR 1 jest pierwszym na świecie biznesowo-rodzinnym odrzutowcem, który został wykonany w najnowszych technologiach preimpregnatów węglowych. Dzięki zastosowanym innowacjom powstała wybitnie lekka, a jednocześnie wytrzymała konstrukcja.

Flaris LAR 1 tworzy nową kategorię samolotów ultralekkich. Przeznaczony jest dla osób podróżujących w celach biznesowych lub turystycznych. Flaris LAR 1 łączy w sobie przeciwstawne cechy: łatwość pilotażu, właściwą samolotom ultralekkim z osiągami odrzutowca (prędkość i zasięg). Jest intuicyjny w pilotażu, przygotowany do operowania jednoosobowego, a do jego pilotowania wystarczy licencja turystyczna.

FLARIS LAR 1 to konstrukcja nowatorska w skali światowej. Jest aż o tonę lżejszy od analogicznych samolotów konkurencji, zużywa więc znacznie mniej paliwa, a przez to jest przyjazny dla środowiska i minimalizuje koszty podróży. Wydajność i ekonomia samolotu jest wypadkową wybitnie niskiej masy startowej, nowoczesnego napędu i wyjątkowej aerodynamiki. FLARIS LAR 1 jest bezpieczny w użytkowaniu. Dzięki wyjątkowej, porównywalnej z szybowcem doskonałości aerodynamicznej i jednobryłowemu kadłubowi w kształcie kropli, FLARIS LAR 1 może przy wyłączonym napędzie pokonywać lotem ślizgowym 18 km na każdy kilometr utraty wysokości i znaleźć przygodne lądowisko. Samolot jest dodatkowo wyposażony w nowoczesny spadochronowy system bezpieczeństwa, umieszczony w części nosowej.

Dzięki szybko i łatwo demontowanym skrzydłom a także wyjątkowo krótkiemu startowi i lądowaniu (zdolność operowania z krótkich, trawiastych pasów lub małych lotnisk) można ominąć duże lotniska i dolecieć najbliżej celu podróży.

FLARIS LAR 1 proponuje nową jakość w transporcie prywatnym. Dopełnieniem filozofii stworzenia osobistego środka transportu jest umożliwienie jego posiadaczom, wykreowania własnej grafiki na powierzchni samolotu, która podkreśli indywidualny charakter odrzutowca i wyrazi osobowość właściciela.

Nowatorskie rozwiązania zastosowane w konstrukcji samolotu chronione są 8 patentami uzyskanymi przez polską firmę Metal-Master.

AM/flaris.pl

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych