„Wojna na Ukrainie spowodowała, że w całej Europie spadły maski. Widać jak na dłoni, kto jest za Putinem i działa na korzyść Rosji, a kto wspiera Ukrainę i wolny świat” - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu we wpisie na Facebooku przedstawił kilkanaście przykładów na to, jak „premier Tusk ochoczo przytakiwał prezydentowi Federacji Rosyjskiej”.
CZYTAJ TAKŻE:
Prorosyjska i proniemiecka działalność Tuska
We wpisie zamieszczonym na Facebooku premier Morawiecki przedstawił listę faktów potwierdzających, że Donald Tusk „w latach 2007-2014 (gdy był premierem RP) i 2014-2019 (gdy był szefem RE) prowadził jednoznacznie prorosyjską i proniemiecką politykę, często niezgodną z fundamentalnymi interesami i racją stanu Rzeczypospolitej Polskiej, narażając nas na zagrożenia natury militarnej, gospodarczej i energetycznej”.
Wojna na Ukrainie spowodowała, że w całej Europie spadły maski. Widać jak na dłoni, kto jest za Putinem i działa na korzyść Rosji, a kto wspiera Ukrainę i wolny świat. Jednak niektórzy wciąż próbują schować swoje prawdziwe ja za murem pięknych deklaracji, szlachetnych apeli czy „powstrzymywania się od nazbyt pochopnych decyzji”. Przy okazji warto ponownie zadać pytanie, co jest ważniejsze w polityce: słowa czy czyny?
— wskazał premier dodając, że „dziś Donald Tusk stara się być kimś zupełnie innym, niż w latach, gdy był premierem i przewodniczącym Rady Europejskiej. A kim był? Bardzo łatwo to sprawdzi”.
Gdy Lech Kaczyński ostrzegał przed Rosją - Donald Tusk to bagatelizował. Gdy ś.p. Prezydent, a potem Jarosław Kaczyński i Prawo i Sprawiedliwość mówili NIE Putinowi, premier Tusk ochoczo przytakiwał prezydentowi Federacji Rosyjskiej
— podkreślił szef rządu.
Wśród przykładów wymienionych przez premiera Morawieckiego są działania dot. bardzo niekorzystnej umowy gazowej z Rosją do roku 2037, rezygnacji z budowy Tarczy Antyrakietowej w Polsce oraz zaproszenia Rosjan do negocjacji ws. prywatyzacji Lotosu.
Przykłady można by mnożyć. Dziś, gdy za naszymi granicami toczy się największa europejska wojna od czasów IIWŚ, trzeba wyraźnie stanąć po stronie interesów Polski, czyli w dużej mierze również Ukrainy. A po której stronie stoi dziś pan Tusk?
— zapytał premier Mateusz Morawiecki.
wkt/FB
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/614453-premier-morawiecki-punktuje-tuska-sprawdz-liste-faktow