Z okazji Dnia Prokuratury Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podziękował za ciężką pracę wszystkim śledczym i pracownikom prokuratury. „81 procent Polaków czuje się bezpiecznie. To dowód najwyższego zaufania do pracy polskiej prokuratury” - mówił Ziobro.
W poniedziałek po raz pierwszy w Polsce obchodzony jest Dzień Prokuratury. Święto to zostało ustanowione w ubiegłym roku. Data obchodów nawiązuje do wydania w lipcu 1932 r. tzw. kodeksu Makarewicza.
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas uroczystości powiedział, że ciężka, codzienna praca prokuratury zasługuje na swoje uznanie i wpisanie do kalendarza.
Dlatego chciałbym skierować słowa podziękowania do wszystkich bez wyjątku, którzy składają się na polską prokuraturę. Począwszy od prokuratorów, poprzez asesorów, asystentów prokuratorskich, pracowników administracji i pozostałych pracowników. To państwa praca wspólna, często z pasją, zaangażowaniem, poświęceniem czasu prywatnego, a czasem nawet z narażeniem własnego bezpieczeństwa, przyczynia się do sukcesów, które odnosicie
— mówił Ziobro.
Wyższe poczucie bezpieczeństwa wśród Polaków
Jego zdaniem, praca prokuratury „znajduje wyraz w przekonaniu Polaków o tym, że jesteśmy dużo bezpieczniejszym krajem”.
Powołując się na wyniki badań CBOS powiedział, że od 2015 r. poczucie bezpieczeństwa Polaków wyraźnie zmieniło się na lepsze.
W 2015 roku zaledwie 66 procent Polaków mówiło, że czuje się w Polsce bezpiecznie. Dzisiaj jest to 81 procent Polaków. To jest dowód najwyższego zaufania do pracy polskiej prokuratury, ale też innych służb
— powiedział polityk.
mm/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/606178-dzien-prokuratury-ziobro-polacy-czuja-sie-bezpiecznie
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.