Dość jałowych, bezzębnych deklaracji i pustych gestów solidarności. Potrzebujemy konkretnych decyzji i twardych działań dla Ukrainy i wolnej, demokratycznej, bezpiecznej Europy – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
CZYTAJ TAKŻE:
Morawiecki przebywa w Brukseli, gdzie reprezentuje Polskę podczas dwudniowego szczytu UE. Pierwszego dnia spotkania unijnych liderów dołączył do nich prezydent USA Joe Biden.
Podczas dzisiejszego spotkania z Joe Bidenem omawialiśmy kwestie wzmocnienia strategicznego partnerstwa transatlantyckiego zjednoczonej Europy z USA, zarówno w ramach UE, jak i NATO
— napisał polski premier we wpisie na Facebooku.
Dość jałowych, bezzębnych deklaracji i pustych gestów solidarności. Potrzebujemy konkretnych decyzji i twardych działań. Dla Ukrainy i wolnej, demokratycznej, bezpiecznej Europy!
— podkreślił szef rządu.
tkwl/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/591452-premier-dosc-jalowych-i-pustych-gestow-solidarnosci
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.