Kiedy Rosjanie mordują ukraińskich cywilów, Międzynarodowy Trybunał w Hadze wszczyna śledztwo w sprawie zbrodni wojennych, a Polska prokuratura wspiera ukraińską uruchamiając śledztwo i składając stosowne wnioski do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze, Komisja Europejska debatuje o mowie nienawiści. Rozwiązania i konkluzje dzisiejszej dyskusji ministrów sprawiedliwości w Radzie UE mogą sprawić, że lewicowa agenda będzie mogła używać prawa karnego do walki ze swoją konserwatywną konkurencją. Czy Unia nie ma innych zadań w kontekście rosyjskiej agresji i zbrodni Putina?
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Jak nieoficjalnie ustalił portal wPolityce.pl polskie Ministerstwo Sprawiedliwości od początku zapowiedziało w tej sprawie weto dostrzegając zagrożenia dla wolności słowa i wdrożenia, pod rygorem odpowiedzialności karnej, realizacji agendy tzw. poprawności politycznej.
Mowa nienawiści
Kiedy cała Europa szuka sposobów na powstrzymanie Putina, Komisja wnioskuje aby Państwa Członkowskie zrzekły się prawa do definiowania przestępstwa mowy nienawiści. O co naprawdę chodzi w sprawie? Otóż Traktat o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej w art. 83 tworzy listę przestępstw europejskich. Chodzi o to, by najgroźniejsza, międzynarodowa przestępczość była w podobny sposób definiowana i karana w każdym państwie członkowskim. Na tej liście znajdują się terroryzm, handel ludźmi czy cyberprzestępczość.
Każde kolejne przestępstwo może być dopisane do listy, jeśli drogą jednomyślności zgodzą się na to państwa członkowskie. Następnie definicja tego przestępstwa określana byłaby już zwykłą procedurą, czyli bez prawa weta.
Ideologia lewicowa pod ochroną prawa
Właśnie w czasie wojny Komisja Europejska chce, by jako jedno z najważniejszych przestępstw traktować tzw mowę nienawiści. Co by to oznaczało? Za to co jest mową nienawiści miałaby decydować nie Polska wewnętrznie, ale Unia Europejska. Można sobie wyobrazić, że szybko takie narzędzie byłoby wykorzystywane do cenzury i karania krytyki ideologii lewicowych. Jeśli ktoś nie uznaje 50 płci mógłby na przykład trafić do więzienia.
Apel do Rady unii Europejskiej
Kiedy wybuchła wojna na Ukrainie, polskie ministerstwo sprawiedliwości apelowało, by zdjąć tę sprawę z porządku obrad piątkowego posiedzenia Rady UE w składzie ministrów sprawiedliwości. Polska apeluje, by Rada zajęła się wsparciem śledztwa Międzynarodowego Trybunału w Hadze. Mówił o tym w wywiadzie dla wPolityce.pl minister Zbigniew Ziobro.
Posiedzenie odbywa się dziś. Polskę reprezentuje na nim wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
WB
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/588321-news-ukraina-plonie-a-unia-debatuje-o-mowie-nienawisci