Komisja Europejska opublikowała wewnętrzny przewodnik „komunikacji inkluzywnej” zawierający sformułowania, których należy unikać: „Boże Narodzenie”, „imię nadane na chrzcie”, „imiona typowe dla religii, takie jak Maria i Jan” oraz „pan”, „pani” czy „homoseksualista”.
Jak „postępowy” instruktarz ma się np. do treści art. 18 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, przyjętej w 1948 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych, stanowiącej o prawie każdego człowieka do wolności myśli, sumienia i wyznania, obejmującego swobodę głoszenia swego wyznania lub wiary indywidualnie bądź wespół z innymi ludźmi, publicznie i prywatnie, poprzez nauczanie, praktykowanie, uprawianie kultu i przestrzeganie obyczajów i do art. 19 stanowiącego o wolności poglądów i wypowiedzi?
Po głosach oburzenia…
Szanowny Czytelniku, możesz przeczytać cały artykuł PREMIUM - wystarczy, że dołączysz do subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Jeżeli masz wykupiony dostęp do Sieci Przyjaciół zaloguj się na swoje Konto Czytelnika
Wybierz subskrypcję:
Wybierz cyfrową prenumeratę tygodnika Sieci, a dodatkowo otrzymasz dostęp do magazynu wSieci Historii i do artykułów Premium na portalu wPolityce.pl.

Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/577750-postepowa-poprawnosc-i-ponure-skojarzenia
Komentarze do tej publikacji PREMIUM
są dostępne tylko dla subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Aby przeczytać komentarze lub dodać własny zaloguj się na swoje Konto Czytelnika i dołącz do subskrybentów Sieci Przyjaciół
Wybierz subskrypcję: