Z ostatniego raportu o stanie polskiego czytelnictwa wynika, że w 2020 r. 42 proc. respondentów przeczytało co najmniej jedną książkę. To najwyższy wskaźnik od sześciu lat.
Liczba osób sięgających po książki wzrosła, ale aż jedna trzecia ankietowanych poinformowała, że nie posiada w domu książek. Do tej grupy zalicza się w szczególności jedna piąta rodzin wychowujących dzieci. Mało kto odwiedza biblioteki, a książki w wersji elektronicznej nie wypełniają luki wśród polskich czytelników.
Nawyk sięgania po książki powinien się zacząć kształtować od pierwszych dni życia dziecka. Dobra literatura z odpowiednio harmonizującymi z nią nienachalnymi ilustracjami od najmłodszych lat rozwija zarówno umysł, jak i inteligencję emocjonalną, wzbogaca kompetencje językowe i kształtuje…
Szanowny Czytelniku, możesz przeczytać cały artykuł PREMIUM - wystarczy, że dołączysz do subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Jeżeli masz wykupiony dostęp do Sieci Przyjaciół zaloguj się na swoje Konto Czytelnika
Wybierz subskrypcję:
Wybierz cyfrową prenumeratę tygodnika Sieci, a dodatkowo otrzymasz dostęp do magazynu wSieci Historii i do artykułów Premium na portalu wPolityce.pl.

Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/575392-narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa-20
Komentarze do tej publikacji PREMIUM
są dostępne tylko dla subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Aby przeczytać komentarze lub dodać własny zaloguj się na swoje Konto Czytelnika i dołącz do subskrybentów Sieci Przyjaciół
Wybierz subskrypcję: