11 września kanclerz Niemiec Angela Merkel złoży wizytę w Warszawie, gdzie spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim; politycy mają rozmawiać m.in. o stosunkach polsko-niemieckich, kwestiach gospodarczych oraz sytuacji w Europie i na świecie - poinformowało w piątek CIR.
CZYTAJ TAKŻE:
O czym kanclerz będzie rozmawiać z premierem Morawieckim?
Jak przekazało w komunikacie CIR, kanclerz Niemiec będzie przebywała z wizytą w Warszawie w sobotę, 11 września.
Szefowa niemieckiego rządu spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim. To ostatnia oficjalna wizyta w Polsce kanclerz Angeli Merkel. Szefowa niemieckiego rządu po 16 latach odchodzi ze stanowiska
— podkreśliło Centrum Informacyjne Rządu.
Przekazało, że wśród tematów, które zostaną poruszone podczas rozmów znalazły się m.in. stosunki polsko-niemieckie, ale także kwestie gospodarcze oraz bieżąca sytuacja w Europie i na świecie.
Ambasador Niemiec o wizycie kanclerz Merkel
Do wizyty ustępującej z urzędu niemieckiej kanclerz odniósł się także ambasador RFN w Polsce
Bardzo się cieszę, że w najbliższą sobotę, 11 września, do Warszawy przyjedzie kanclerz Angela Merkel. Jej wizyta będzie koncentrować się na kwestiach bilateralnych, europejskich i międzynarodowych, a także na stosunkach gospodarczych
— napisał Arndt Freytag von Loringhoven.
aja/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/564936-wkrotce-ostatnia-oficjalna-wizyta-merkel-w-polsce
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.