Dopóki jesteśmy w rządzie, nie będziemy głosowali za odwołaniem naszych ministrów - powiedziała rzeczniczka prasowa Porozumienia Magdalena Sroka pytana jak ugrupowanie zachowa się podczas głosowania nad wotum nieufności dla ministra Przemysława Czarnka. Pytana w programie o głosowanie nad zmianami w ustawie medialnej, zaznaczyła, że Porozumienie poprze zmiany tylko, gdy przejdzie poprawka zgłoszona przez partię. „Wydaje się na tę chwilę, że ten projekt nie będzie procedowany” - dodała.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Co z projektem w sprawie mediów? Fogiel: „To słuszna ustawa, warto odkłamywać mity na jej temat”. Kiedy będzie procedowana w Sejmie?
Wniosek o odwołanie Czarnka. Jak zagłosują ludzie Gowina?
W środę w porannym wywiadzie telewizyjnym zaznaczyła, że ona sama ma wiele zastrzeżeń do ministra edukacji i nauki, ale obowiązują umowy, które są między koalicjantami.
Dopóki jesteśmy w rządzie, nie będziemy głosowali za odwołaniem naszych ministrów
— zapewniła w TVN24.
Debata Sejmu nad wnioskiem posłów KO o wotum nieufności dla ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka została zaplanowana na środowy wieczór. We wtorek sejmowa komisja edukacji, nauki i młodzieży zaopiniowała ten wniosek negatywnie. Czarnek nie był obecny na tym posiedzeniu.
CZYTAJ TAKŻE: Sejmowa komisja przeciwko wotum nieufności wobec Czarnka. Głosowanie poprzedziła trzygodzinna burzliwa dyskusja
Projekt ustawy medialnej nie będzie procedowany?
Pytana w programie o głosowanie nad zmianami w ustawie medialnej, zaznaczyła, że Porozumienie poprze zmiany tylko, gdy przejdzie poprawka zgłoszona przez partię. Poprawka rozszerza krąg państw, z których podmioty gospodarcze mogę mieć większościowy udział w polskich mediach na kraje OECD, w tym Stany Zjednoczone.
Nasze stanowisko jest bardzo jasne. My tej ustawy nie poprzemy bez przyjęcia poprawki, którą przygotowaliśmy
— zadeklarowała.
CZYTAJ WIĘCEJ: NASZ NEWS. Porozumienie pracuje nad poprawkami do ustawy medialnej. Znamy cel i motywy! „Nie mówilibyśmy tutaj o USA”
Wydaje się na tę chwilę, że ten projekt nie będzie procedowany
— dodała.
Nie ma go ani w harmonogramie Sejmu, ani harmonogramie komisji
— zwróciła uwagę rzeczniczka Porozumienia w porannej audycji.
„Są pewne granice, których nie przekroczymy”
Zapytana, czy przyjęcie ustawy medialnej oznaczałoby koniec obecności Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy, Sroka powiedziała:
Jesteśmy w Zjednoczonej Prawicy już drugą kadencję, wiele dobrych rzeczy udało się zrobić. Wierzę w to, że uda się zrobić jeszcze wiele innych dobrych rzeczy.
Zaznaczyła jednak, że „są pewne granice, których nie przekroczymy”.
Mówił o tym mocno Jarosław Gowin podczas naszego kongresu. Jest jeszcze temat Nowego Ładu i podatków
— dodała.
Dopytywana po raz kolejny, czy Porozumienie odejdzie z koalicji rządzącej w przypadku przyjęcia ustawy bez poprawek, rzecznik partii odparła prowadzącej program:
Takich deklaracji ode mnie pani nie usłyszy. Ale ja absolutnie wierzę, że ta ustawa po prostu nie przejdzie przez Sejm.
kpc/PAP/TVN24
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/559447-ustawa-medialna-nie-bedzie-procedowana-co-zrobia-gowinowcy