Powrót Donalda Tuska na fotel lidera Platformy Obywatelskiej okazał się wyjątkowo trudny dla Rafała Trzaskowskiego, który sam deklarował chęć kandydowania na szefa partii. Wśród doniesień medialnych pojawiały się pogłoski, że miał rozważać nawet odejście. Co na to wyborcy? 69 proc. z nich uważa jednak, że Rafał Trzaskowski nie powinien odchodzić z PO, przeciwnego zdania jest 31 proc. - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kuriozalny wywiad Tuska dla „Wyborczej”. Nazywa Trzaskowskiego „naturalnym liderem opozycji” i opowiada o… „Drużynie Pierścienia”
Trzaskowski upokorzony przez Tuska
Rafał Trzaskowski chciał wyborczej rywalizacji z Donaldem Tuskiem o fotel lidera Platformy Obywatelskiej. Tak się nie stało i prezydent Warszawy doznał sromotnej klęski, bo jego pomysł nie zyskał akceptacji od żadnego członka kierownictwa partii. Pojawiały się więc doniesienia o frustracji Trzaskowskiego, a nawet chęci odejścia z PO.
CZYTAJ WIĘCEJ: Trzaskowski może odejść z PO… przez Tuska?! „Rafał się wściekł”; „Liczy się z porażką, a wtedy nie ma mowy o dalszym trwaniu”
Co więcej, z informacji, do których dotarł „Super Express”, wynika, że Trzaskowski miał nawet zażądać ogłoszenia go kandydatem na premiera. Rozmowy zakończyły się fiaskiem.
CZYTAJ WIĘCEJ: Trzaskowski stracił szansę? Kulisy powrotu Tuska. Prezydent Warszawy zaatakowany przez Budkę. „Był w szoku. Nikt go nie poparł”
Kolejnym powodem do złości może być najnowszy sondaż, w którym badani wskazali najbardziej wpływowego polityka w szeregach opozycji. Tusk w znaczący sposób zdetronizował w nim Trzaskowskiego.
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY: SONDAŻ. Prezes PiS najbardziej wpływowym politykiem prawicy. A w szeregach opozycji? Tusk zdetronizował Trzaskowskiego!
Wyborcy PO nie chcą odejścia prezydenta Warszawy
W sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” zapytano respondentów, czy po powrocie Donalda Tuska, Rafał Trzaskowski powinien odejść z PO i założyć własną partię. Twierdząco odpowiedziało 31 proc. osób. Przeciwnego zdania jest 69 proc. badanych.
Komorowski pociesza Trzaskowskiego
Trzaskowski jest jeszcze młodym politykiem. Ma ogromne atuty w swoich rękach. Jego czas jeszcze nadejdzie
— powiedział w rozmowie w poniedziałkowym „SE” były prezydent Bronisław Komorowski.
Według niego prezydent Warszawy „takie trudne sytuacje powinien traktować, jako lekcje, które ukształtują jego charakter, jako doświadczenie, z którego wyciągnie wnioski”. Podkreślił, że Trzaskowski „jeszcze rozkwitnie w pełni jako polityk”.
Badanie zrealizowano w dniach 6-7 lipca 2021 r. na próbie 1049 dorosłych Polaków.
Trzaskowskiemu zostało więc nic innego, jak dobra mina do złej gry.
kpc/”SE”/PAP/wPolityce.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/558306-trzaskowski-powinien-odejsc-z-po-glos-zabral-i-komorowski
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.