Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica z 29 proc. poparcia - wynika z badania agencji Opinia24 dla RMF FM. Drugie miejsce zajęłaby Polska 2050 Szymona Hołowni, która wyprzedza Koalicję Obywatelską.
CZYTAJ WIĘCEJ: Polska 2050 wyprzedza PO. Prof. Ryba: Jest to pewne zjawisko, które pokazuje, że wyborcy PO po prostu mają dość nieskuteczności
Według sondażu agencji Opinia24, który opublikowało w środę RMF FM, Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) otrzymała 29 proc. poparcie.
Drugie miejsce w badaniu zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni (24 proc.), a trzecie przypadło Koalicji Obywatelskiej (20 proc.).
W Sejmie znalazłyby się także Lewica, którą chciałoby poprzeć 9 proc. badanych oraz Konfederacja z 8 proc. poparciem.
Natomiast poza parlamentem znalazłyby się PSL oraz Kukiz‘15, na ugrupowania te wskazało po 2 proc. respondentów. 7 proc. wybrało opcję „trudno powiedzieć” lub odmówiło odpowiedzi.
Badanie telefoniczne CATI zostało wykonane przez agencję badawczą Opinia24 dla RMF FM w dniach 1-7.03.2021 na reprezentatywnej, losowej, ogólnopolskiej próbie liczącej N=3007 osób.
kk/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/542481-sondaz-kolejne-badanie-w-ktorym-holownia-wyprzedza-ko