Poseł Tomasz Zimoch złożył we wtorek rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej - poinformował PAP rzecznik PO Jan Grabiec.
CZYTAJ TAKŻE:
Tomasz Zimoch złożył dziś pismo o rezygnacji z członkostwa w klubie
— powiedział Grabiec. Jak dodał, pismo jest jednozdaniowe, poseł nie wyjaśnił w nim przyczyn swej decyzji.
Z samym Zimochem PAP nie udało się na razie skontaktować. W ostatnim czasie jego nazwisko często przewijało się w kontekście ewentualnych transferów do nowo utworzonego sejmowego koła Polska 2050 Szymona Hołowni.
Posłanka Paulina Hennig-Kloska, która niedawno przeszła z klubu KO do tego koła powiedziała we wtorek PAP, że nic nie wie o tym, by Zimoch miał pójść w jej ślady.
Tomasz Zimoch to znany komentator sportowy, w przeszłości związany z Polskim Radiem. Do polityki wszedł w 2019 roku za namową ówczesnego lidera PO Grzegorza Schetyny, który zaproponował mu start z miejsca pierwszego listy KO w Łodzi. Otrzymał 47,6 tys. głosów.
Nieoficjalnie od polityków Koalicji Obywatelskiej można usłyszeć, że współpraca z Zimochem od dłuższego czasu nie układała się dobrze.
tkwl/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/541456-tomasz-zimoch-odszedl-z-ko
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.