O złożeniu do marszałek Sejmu wniosku w sprawie rejestracji koła poselskiego - poinformowały we wtorek związane z Polską 2050 posłanki: Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska. Wyraziły nadzieję na szybką rejestrację, bo koło daje większe możliwości reprezentowania osób popierających ruch.
CZYTAJ TAKŻE:
Wniosek o rejestrację koła poselskiego
Na konferencji prasowej w Sejmie posłanka Mucha podkreśliła, że „dla Polski 2050 będzie istotny udział w sejmowych debatach i dyskusjach”.
Postaramy się w tym małym składzie zrobić wszystko, żeby uczestniczyć w tych debatach, które są najważniejsze dla Polaków i wyborców
— dodała. Zaznaczyła, że koło poselskie pozwoli posłom ruchu na „lepsze reprezentowanie interesów osób, które deklarują poparcie dla Polski 2050”.
Mucha wyraziła nadzieję, że „koło poselskie zostanie szybko zarejestrowane przez marszałek Sejmu”. Z kolei posłanka Gill-Piątek wyraziła nadzieję, że w przyszłości zostanie reprezentacja Polski 2050 w parlamencie zostanie poszerzona.
Posłanka Hennig-Kloska podkreśliła, że „Polska 2050 myśli o kolejnych pokoleniach”.
Ważne, aby patrzeć na podejmowane decyzje w parlamencie przez pryzmat międzypokoleniowej solidarności, a nie przez pryzmat dzisiejszych interesów polityków zasiadających w Sejmie
— powiedziała posłanka.
Przejście Hennig-Kloski - wcześniej posłanki Nowoczesnej z klubu Koalicja Obywatelska - do Polski2050 pozwoliło na złożenie wniosku o stworzenie koła poselskiego ruchu - gdyż koło w Sejmie musi liczyć minimum 3 osoby.
Hennig-Kloska należy do czworga osób, których dołączenie do ruchu Szymona Hołowni ogłoszono w poniedziałek. Oprócz trzech posłanek, reprezentantem Polski2050 w parlamencie jest również senator Jacek Bury.
wkt/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/539396-polska-2050-sklada-wniosek-o-rejestracje-kola-poselskiego