W ten sposób premier Słowenii Janez Janša opisał sytuację, w której Bruksela poprzez narrację o „praworządności” chce narzucić system kontroli nad Polską i Węgrami w sprawach, o których mogą decydować tylko ich obywatele.
W krajach europejskich istnieje wyraźne albo obywatelskie, albo polityczne poparcie dla weta wobec łączenia przyznawania funduszy unijnych z rozwiązaniami prawnymi danego kraju, tzw. praworządnością, która w ogóle nie jest jasno zdefiniowana.
To wsparcie istnieje w całej Europie, ale w tym artykule skupiliśmy się tylko na tym, które płynie z krajów Europy Środkowej, bliskich nam historycznie i kulturowo. Z politykami i publicystami rozmawialiśmy o sytuacji w UE po tym, jak Polska i Węgry wstępnie zawetowały unijny budżet na lata 2021-27.
Obrona przed szantażem…
Szanowny Czytelniku, możesz przeczytać cały artykuł PREMIUM - wystarczy, że dołączysz do subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Jeżeli masz wykupiony dostęp do Sieci Przyjaciół zaloguj się na swoje Konto Czytelnika
Wybierz subskrypcję:
Sieć Przyjaciół to jedyne miejsce, w którym uzyskasz dostęp do cyfrowej wersji tygodnika Sieci, magazynu wSieci Historii oraz wszystkich artykułów PREMIUM w portalu wPolityce.pl.

Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/528273-to-bedzie-koniec-unii-wsparcie-w-sprawie-weta
Komentarze do tej publikacji PREMIUM
są dostępne tylko dla subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Aby przeczytać komentarze lub dodać własny zaloguj się na swoje Konto Czytelnika i dołącz do subskrybentów Sieci Przyjaciół
Wybierz subskrypcję: