„Dziękuję Trybunałowi Konstytucyjnemu, odbieram ten wyrok oczywiście bardzo dobrze. Szczerze powiem, że nie spodziewałem się tego, że stanie się to za mojego życia – że kraj taki jak Polska zakaże mordowania dzieci nienarodzonych z niepełnosprawnościami. To wielki sukces” - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl dr Bawer Aondo-Akaa, działacz pro-life.
wPolityce.pl: Trybunał Konstytucji orzekł, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją. Jak pan ocenia ten wyrok?
Dr Bawer Aondo-Akaa: Jestem zachwycony. Dziękuję Trybunałowi Konstytucyjnemu, odbieram ten wyrok oczywiście bardzo dobrze. Szczerze powiem, że nie spodziewałem się tego, że stanie się to za mojego życia – że kraj taki jak Polska zakaże mordowania dzieci nienarodzonych z niepełnosprawnościami. To wielki sukces. Oczywiście nie spoczywamy na laurach, bo są jeszcze dzieci nienarodzone poczęte w wyniku gwałtu, które są mordowane w majestacie prawa. Trzeba oczywiście kobiecie zawsze pomóc, ale to nie oznacza, że niewinne dziecko nienarodzone należy zamordować poprzez aborcję.
Osoby, które popierają aborcję, twierdzą, że uniemożliwienie aborcji eugenicznej doprowadzi do cierpienia, „piekła kobiet”.
„Piekło kobiet”, czyli co? To jest oczywiście ciekawy chwyt erystyczny. „Piekło kobiet” oznacza, że kobieta cierpi, ale czy to cierpienie wszystkich kobiet? Czy wszystkie kobiety są za mordowaniem dzieci nienarodzonych poprzez aborcję? Znam multum kobiet, które są przeciwko aborcji.
Tak, ale zwolennicy aborcji twierdzą, iż to kobieta sama powinna zadecydować, czy urodzić chore dziecko, czy dokonać aborcji.
Tutaj dotykamy kwestii wolności. Środowiska lewicowe rozumieją jako wolność od czegoś. Jest jednak wolność w ujęciu tomistycznym, św. Tomasza z Akwinu, jako wolność ku czemuś. Są dużo ważniejsze rzeczy niż moje arbitralne poczucie, że ja tracę wybór. Jednak wybór do czego? Do tego, żeby kobiety mogło mordować dzieci nienarodzone.
Przedstawiciele środowisk lewicowych uważają, że to nie jest jeszcze dziecko, tylko płód.
W tej sprawie nie musimy się odnosić do Pana Boga, czy nauki Kościoła, bo na gruncie samej nauki, embriologii, człowiek zaczyna się od poczęcia. Skoro tak, to wtedy jest logiczne, że nie wolno go mordować.
not. tkwl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/523501-aondo-akaa-o-wyroku-tk-nie-wolno-mordowac-czlowieka