Decyzja o dymisji była suwerenną decyzją ministra Łukasza Szumowskiego; minister chciał dokończyć pewne projekty, które miał w resorcie, na które były umówiony z premierem - tak zastępca rzecznika PiS, poseł Radosław Fogiel odniósł się w rozmowie z PAP do dymisji Szumowskiego.
CZYTAJ TAKŻE:
Minister Szumowski rezygnuje
We wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że podaje się do dymisji. Zapewniał, że o takim zamiarze informował wcześniej premiera oraz rząd, a dymisję przygotowywał od lutego, jednak nie doszło do niej ze względu na pandemię koronawirusa. Szumowski swoją decyzję motywował względami osobistymi i poinformował, że pozostaje w życiu publicznym jako poseł oraz zamierza wrócić do zawodu lekarza.
Decyzja o dymisji była suwerenną decyzją ministra Łukasza Szumowskiego. Każdy urzędnik ma do tego prawo. O powodach informował sam minister
— powiedział PAP zastępca rzecznika PiS.
Dymisja przesunięta w czasie
Fogiel podkreślał, że dymisja była przesunięta w czasie ze względu na pandemię koronawirusa i konieczność dokończenia rozpoczętych projektów.
Każdy ma jakieś granice ludzkiej wytrzymałości - i fizycznej, i wytrzymałości psychicznej na hejt, na opluwanie. Minister sam mówił, że chciał dokończyć pewne projekty, które miał w resorcie i na które był umówiony z premierem Mateuszem Morawieckim i stąd decyzja podjęta teraz
— dodał zastępca rzecznika PiS.
Premier Mateusz Morawiecki podziękował we wtorek szefowi resortu zdrowia za współpracę, którą określił jako „wzorową”. Szumowskiemu dziękował za - „służbę dla kraju w tym trudnym czasie”.
wkt/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/513914-wicerzecznik-pis-to-byla-decyzja-ministra-szumowskiego
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.