„Dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków i podporządkujemy się wszystkim decyzjom, które będą miały na celu zminimalizowanie skutków koronawirusa w Polsce” - stwierdziła w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kidawa-Błońska zawiesza spotkania wyborcze: „Na czas zagrożenia koronawirusem wprowadzam zmiany w prowadzeniu kampanii”
CZYTAJ TAKŻE: Absurd! Lider PO i marszałek Senatu jątrzą po RBN: Działania rządu dot. walki z koronawirusem niewystarczające
PO nadal gra chorymi na raka
Izabela Leszczyna na początku rozmowy lekceważąco skomentowała zapowiedź prezydenta o powołaniu Funduszu Medycznego.
Myślę, że pomysł na ten fundusz zrodził się „po drodze”, gdy premier z prezydentem szli na konferencję, i prezydent był przerażony tym, jak powiedzieć Polakom, że wybiera propagandową telewizję, a nie szanse na wyleczenie 20 tysięcy chorych na raka
— powiedziała polityk PO.
Przyznam się, że byłam bardzo zdziwiona, że prezydent Andrzej Duda na koniec swojej kadencji nie chciał choć raz pokazać, że jest człowiekiem przyzwoitym i że nie jest podporządkowany Kaczyńskiemu
— zaznaczyła.
Specustawa ws. koronawirusa
CZYTAJ WIĘCEJ: WSZYSTKO o koronawirusie
Leszczyna zapowiedziała, że opozycja ma zamiar kontrolować to, w jaki sposób obóz rządzący będzie realizował założenia specustawy ws. koronawirusa. Ma do tego powołać specjalny zespół.
Powołamy zespół „Patrz na ręce władzy”
— mówiła.
Kampania wyborcza w obliczy koronawirusa
Leszczyna przekonywała, że „KO jest bardziej odpowiedzialna i zapobiegawcza niż rząd PiS, w związku z tym już dawno w sztabie wypracowaliśmy plan B”, na wypadek epidemii koronawirusa.
Nie będziemy narażać ludzi na udział w wielkich spotkaniach ani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na zarażenie się
— powiedziała.
Dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków i podporządkujemy się wszystkim decyzjom, które będą miały na celu zminimalizowanie skutków koronawirusa w Polsce
— dodała.
Politycy opozycji z jednej strony deklarują współpracę z rządem w walce z koronawirusem, z drugiej jednak utrzymują swoją narrację o onkologii i grają w kampanii osobami chorymi.
xyz/”Rzeczpospolita”
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/490558-leszczyna-powolamy-zespol-patrz-na-rece-wladzy
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.