Grupa rodziców zrzeszona w poznańskiej Społecznej Radzie Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań” wydała apel, poprzez który chce „zatrzymać genderową kartę w Poznaniu”. Chodzi o Europejską Kartę Równości, nad którą radni miasta głosować będą 11 lutego.
Kolejne genderowe koncepcje w „owczej skórze”! * Wesprzyjmy Rodziców z Poznania! Dziś tam, jutro wszędzie, gdzie rządzą genderowcy! Wspierajmy się broniąc przed demoralizacją dzieci, cenzurą politpoprawności Nie chcemy cywilizacji antykultury!
— napisała na swoim profilu na Twitterze Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, wzywając do wsparcia rodziców oraz walki z ideologią gender.
Karta zawiera niebezpieczne postulaty ideologii gender, które mogą doprowadzić do kwestionowania konstytucyjnego prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami
— zauważają przeciwnicy Europejskiej Karty Równości, wzywając do podpisywania petycji w Internecie.
„Apel rodziców przeciwko genderowej karcie w Poznaniu” wystosowało, obok Społecznej Rady Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań”, Centrum Życia i Rodziny. Alarmują, że dokument jest „oparty na ideologii gender i prowadzi do narzucenia mieszkańcom Poznania kontrowersyjnego światopoglądu”. Uświadamiają, że jeśli zostanie przyjęty, to władze miasta będą mogły ingerować w programy nauczania, a uprzywilejowane będą „lewicowe organizacji promujące ideologię gender”. Dodają, że: „Karta nie wnosi żadnej wartości dodanej do polskich przepisów prawnych w zakresie ochrony równości obywateli. Natomiast jej zapisy w średniej i długiej perspektywie czasowej mogą doprowadzić do osłabienia rodziny i zburzenia porządku społecznego”. Ponadto – jak podkreślają - chcą powstrzymania „genderowej indoktrynacji finansowanej z publicznych środków”. Zapowiadają swoją obecność na sesji Rady Miasta Poznania, 11 lutego.
Najpierw odrzucili inicjatywę prorodzinną
Warto przypomnieć, że poznańscy radni odrzucili 3 grudnia 2019 r. będącą inicjatywą społeczną, prorodzinną Samorządową Kartę Praw Rodziny.
Czujemy się jako rodzice i rodziny zagrożeni i pełni obaw o bezpieczną przyszłość naszych dzieci w Poznaniu. Odrzucona SKPR [Samorządowej Karty Praw Rodzin – red.] afirmowała trwałą rodzinę, która jest gwarantem, że miasto będzie lepsze, zdrowsze i bezpieczniejsze. Wskazują na to liczne badania naukowe. Karta miała stanowić deklarację, że samorząd uznaje rodziców jako pierwszych wychowawców swoich dzieci, którzy mają prawo wychowywać je zgodnie z własnymi przekonaniami, a szkoła pełni rolę jedynie pomocniczą. Karta podkreślała prawo dzieci do bycia chronionymi przed demoralizacją. W zamian za to obserwujemy w poznańskich szkołach przypadki łamania praw rodziców i dzieci, dotyczące udziału tych ostatnich w zajęciach dodatkowych, na które rodzice nie wyrazili zgody. Dowodem błędnej polityki miasta w sferze troski o dzieci i rodzinę są utrzymywane na stałym poziomie wydatki na tzw. zajęcia antydyskryminacyjne, przy jednoczesnym znacznym obniżeniu wydatków na pozostałe zajęcia dodatkowe (o 36 procent w planach na rok 2020). Chcemy, jako rodzice, uważnie przyglądać się działaniom władz samorządowych, a także przejąć społeczną kontrolę nad przestrzeganiem w poznańskich placówkach edukacyjnych praw rodziców wynikających z Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej
— uzasadniała swoje obawy skupiająca rodziców organizacja na swoim profilu na Facebooku.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
aw/Głos Wielkopolski/Facebook/Twitter
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/486316-kolejny-samorzad-wprowadza-gender-do-szkol-nowak-alarmuje