Ks. Wojciech Lemański znowu szokuje. Tym razem mówi o chrzcie dla dziecka pary homoseksualnej i o tym, że Kościół powinien takim parom pomagać.
Podczas rozmowy ks. Lemański przyznał, że bez wahania udzieliłby chrztu dziecku pary homoseksualnej.
Dla mnie, jako człowieka i księdza nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Wręcz przeciwnie. Chwała takim, którzy zdecydują się na taki krok. Kościół powinien im pomagać
— podkreśla.
Dalej ksiądz tłumaczy jaką sytuację ma na myśli.
Gdyby związek partnerski, który zdecyduje się wziąć dziecko porzucone przez rodziców - ponieważ jest ciężko chore i jest w domu małego dziecka - jeśli ten związek zdecydowałby się zaopiekować tym dzieckiem i przyszedłby do Kościoła prosić o chrzest, to powinniśmy podskakiwać z radości, że po pierwsze dziecko będzie miało prawdziwą opiekę i nie będzie jednym z dziesiątek leżących w tych łóżeczkach, a po drugie nie robi się tego po cichu, tylko chcemy we wspólnocie tę odpowiedzialność przeżywać
— mówi.
Pojawiają się tutaj dwie ważne kwestie. Po pierwsze, nie wiadomo jak taki chrzest miałby wyglądać. Czy para homoseksualna mogłaby złożyć przysięgę wychowania dziecka w wierze? Wątpliwe. Po drugie, należałoby zapytać, czy ks. Lemański jest zwolennikiem wychowywania dzieci przez pary homoseksualne? Wydaje się, że tak. Nie protestuje, kiedy dziennikarz przedstawia taką możliwość.
Dopytywany o to: „naprawdę nie miałoby dla księdza znaczenia, czy przychodzą do księdza osoby żyjące w związku partnerskim, ale tej samej płci, które adoptują - gdyby miały takie prawo teoretycznie - i ksiądz mówi wtedy <<dobra, chrzczę>>?”, odpowiada:
Oczywiście! To dziecko ma prawo do tego, żeby ktoś się nim zajął i powiedział: „tak, ja miałem schrzanione życie, ale temu dziecku, które rodzice odłożyli do okna życia lub zostawili w szpitalu, ja się tym dzieckiem zajmę”. A jeśli jej partnerem jest ta czy tamta osoba, to dla mnie jako dla człowieka, dla księdza, to nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Wręcz przeciwnie: chwała takim, którzy zdecydują się na taki krok. Kościół powinien im pomagać.
Jedną rzeczą jest udzielenie niewinnemu dziecku chrztu, ale czy ksiądz powinien uznawać za normalne wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne?
kb/”Onet Rano”
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/458207-ks-lemanski-probuje-zaistniec-chce-chrzcic-dzieci-par-lgbt
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.