Łączenie Powstania Warszawskiego z bieżącą połajanką partyjną? Najwyraźniej europoseł PO Janusz Lewandowski nie ma nic przeciwko. Deputowany w kuriozalny sposób odniósł się do 75. rocznicy bohaterskiego zrywu Polaków przeciwko niemieckiemu okupantowi.
Wnioskiem z heroizmu i tragedii Powstania Warszawskiego były Sierpień 1980, Solidarność, Okrągły Stół i III RP - droga do NATO i UE, czyli gwarancje bezpieczeństwa i rozwoju Polski. Komu to przeszkadzało?
– napisał Lewandowski.
Najwyraźniej polityk PO chciał się wpisać w powstańcze dziedzictwo. Jednocześnie europoseł próbował nakreślić wizerunek politycznych oponentów jako wrogów tej idei, jak i całego późniejszego procesu dziejowego. Trzeba przyznać, że to wyjątkowo niski trik.
Na wpis deputowanego celną kpiną odpowiedział jeden z internautów.
Stół stołem, droga drogą, NATO srato, a najbardziej tych „prywatyzacji” żal
– napisał Maciej Kwiatkowski.
Należy się cieszyć, że Janusz Lewandowski poprzestał tylko na tym wpisie. Dalsze powstańcze afiliacje, zwłaszcza w takim dniu, byłyby co najmniej niesmaczne.
gah
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/457487-lewandowski-okragly-stol-i-iii-rp-wnioskiem-z-powstania
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.