Robert Biedroń porównał współczesną Polskę do Niemiec roku 1939. Skąd ta analogia? Lider Wiosny odniósł się w ten sposób do naklejek z z napisem „Strefa Wolna od LGBT”. Na naklejkach widnieje przekreślony tęczowy symbol, nawiązujący do flagi ruchu LGBT. Biedroniowi odpowiedział wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.
Polska 2019 - Niemcy 1939. Za mocne? Oceńcie sami. Ale idea przyświecająca autorom jest na pewno podobna i zasługuje na potępienie
—napisał na Facebooku Robert Biedroń.
Na Twitterze dodał:
To przypomina demony z przeszłości. Segregacja zaczyna się od słów. Potem są naklejki, potem getta ławkowe. Dziś to są osoby LGBT, jutro to może być inna grupa społeczna. To jest coś, co powinno być z urzędu ścigane przez prokuraturę.
To wyjątkowo obrzydliwe słowa i nieuzasadnione porównania. Biedroniowi postanowił odpowiedzieć wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Trzeba przyznać, że to nie tylko celna, ale też wyjątkowo trafna riposta.
. Biedroń na swoim TT, zamieścił takie oto porównanie: „Polska 2019 - Niemcy 1939”. Panie Biedroń, w Niemczech 39’ mniejszości musiały uciekać, bo inaczej były mordowane - w Polsce 19’ jako lider mniejszości LGBT, jest Pan wiodącym dostatnie życie celebrytą. Widać różnicę?
—napisał na Twiterze Andruszkiewicz.
Biedroń nie po raz pierwszy po prostu szkodzi Polsce i szkaluje swoją ojczyznę.
CZYTAJ TEŻ:
Mosbacher potępia naklejki „Strefa wolna od LGBT”. „Jestem rozczarowana i zaniepokojona”
ann/Twitter
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/455733-skandaliczne-slowa-biedronia-i-ostra-reakcja-andruszkiewicza
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.