Dla mnie jest to rozczarowujące, bo PiS jest antyeuropejski
– ogłosiła prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z „Faktem”.
Znana socjolog jest rozczarowana słabym wynikiem Koalicji Europejskiej.
Wynik jest zaskoczeniem, myślałam, że jednak wygra Koalicja Europejska
– powiedziała.
Zdaniem Staniszkis, PiS wygrał m.in. dzięki wyborcom wiejskim, którzy, zdaniem socjolog, głosowali na partię Kaczyńskiego z powodu „datków finansowych”.
PiS zawdzięcza swój sukces pewnej inercji społecznej. Myślę, że ludzie na prowincji niewiele wiedzieli o poglądach poszczególnych kandydatów i na zasadzie bezwładności głosowali na PiS ze względu na jego daleko posunięte datki finansowe w polityce krajowej
– stwierdziła.
WSZYSTKO O EUROWYBORACH 2019. SPRAWDŹ
mly/fakt.pl
-
Spotkajmy się w telewizji wPolsce.pl!
Od teraz możesz porozmawiać o ważnych sprawach z ulubionym dziennikarzem. Pobierz na swój smartfon aplikację mobilną Studio Polaków. Wybierz dziennikarza, z którym chcesz podyskutować na wybrany przez Ciebie temat, i połącz się na żywo z naszym studiem. Twórzmy razem telewizję wPolsce.pl! Zapraszamy do wzięcia udziału w programie na stronie www.StudioPolaków.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/448359-prof-staniszkis-pis-jest-antyeuropejski
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.