Do szokujących wniosków doszła historyk sztuki dr hab. Aleksandra Sulikowska-Bełczowska z Uniwersytetu Warszawskiego. Przekonuje w „Rzeczpospolitej”, że tęcza, symbol ruchu LGBT jest tym samym symbolem, co przedstawiony w Piśmie świętym symbol przymierza zawartego przez Boga z ludźmi. Nie jest to prawda. Autorem tęczowej flagi, symbolu ruchu LGBT jest aktywista gejowski Gilbert Baker.
(…) ten symbol o podłożu religijnym znacznie zmienia dziś znaczenie
— mówi „Rzeczpospolitej” dr hab. Aleksandra Sulikowska-Bełczowska z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.
W sensie popularnym zaczyna dominować jako symbolu ruchu LGBT
— przekonuje.
To pierwotne - dotyczące boskiego przymierza - zdecydowanie ustępuje nowemu
— dodaje.
Tęcza pojawiająca się na symbolach religijnych nie ma nic wspólnego z symbolami homoseksualnymi. Tęczową flagę, symbol ruchu LGBT zaprojektował w 1978 r. amerykański aktywista gejowski Gilbert Baker. Pierwotnie flaga miał osiem kolorów. Po raz pierwszy zaprezentowano ją na Paradzie Dnia Wolności Gejowskiej (Gay Freedom Day Parade) w San Francisco w czerwcu 1978 r. Później ilość kolorów na fladze ograniczono do siedmiu.
ems/”Rzeczpospolita”
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/445690-historyk-sztuki-przekonuje-ze-symbol-lgbt-to-biblijna-tecza