Parlament Europejski przyjął program „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości”. Dokument zakłada dotacje unijne na rzecz organizacji pozarządowych działających na terenie państw członkowskich UE. Teoretycznie sprawa nie powinna budzić wątpliwości. Okazuje się jednak, że może on służyć dotowaniu stowarzyszeń promujących ruch LGBT i ideologię gender. Przyjęty Program dąży również do zwalczania wrogości wobec tego ruchu i wybranych grup społecznych takich jak np. muzułmanie, jednocześnie ignorując realne prześladowania chrześcijan.
Organizacje, które będą zakwalifikowane do udziału w programie będą musiałby spełnić kryteria. Głównym jest realizacja poszczególnych założeń programu, które „dotyczą przede wszystkim promowania kwestii równości tzw. płci kulturowych („gender equality”), uwzględniania aspektu płci („gender mainstreaming”) oraz przeciwdziałania przemocy wymierzonej m.in. w kobiety i ruch LGBT”.
Co ciekawe, termin „przemoc wobec kobiet” został ściśle powiązany z kontrowersyjną definicją zawartą w tzw. konwencji stambulskiej, w założeniach której dopóki w społeczeństwie będzie akceptowana różnica pomiędzy płcią kobiety i mężczyzny tak długo będzie istnieć przemoc wymierzona w kobiety.
Co więcej, w programie mówi się o konieczności walki z wrogością wobec ruchu LGBT oraz wybranych grup społecznych, np. muzułmanów, ale całkowicie pomija się problem dyskryminacji chrześcijan, który jest udokumentowany!
Według założeń programu, mniejszości oraz społeczność LGBT są narażone na dyskryminację. Nie ma jednak żadnych badań czy statystyk, które potwierdzałyby tę tezę.
W związku z wprowadzeniem do rozporządzenia tak szczegółowych określeń, wskazujących w bezpośredni sposób na konkretne środowiska, istnieje obawa, że Program może przybrać w praktyce stronniczy charakter – dostęp do niego mogą mieć głównie organizacje popierające ideologię gender i ruch LGBT
— zwraca uwagę Ordo Iuris.
Projekt rozporządzenia zakładał przeznaczenie na Program 1,8 mln euro. Przydział środków budżetowych na Program zostanie określony po osiągnięciu ostatecznego porozumienia w sprawie następnego budżetu UE na lata 2021–2027. Negocjacje będą więc prowadzone przez następny Parlament Europejski.
wkt/Ordo Iuris
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/444421-dokad-to-zmierza-pe-chce-dawac-pieniadze-ruchom-lgbt