Uchylenie przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzji prezydenta Warszawy o odmowie budowy wieżowca przez spółkę Srebrna, to rozsądna decyzja, którą trzeba rozważyć - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Nie wiem, czy z niej skorzystamy, bo z nikim nie rozmawiałam na ten temat
— dodała.
We wtorek „Rzeczpospolita” podała, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję prezydenta Warszawy o odmowie budowy wieżowca przez spółkę Srebrna.
Prezydent miasta stołecznego Warszawy w 2018 r. wydając negatywną decyzję ws. warunków zabudowy dla spółki Srebrna, rażąco naruszył prawo, a jego decyzja była przedwczesna. Samorządowe Kolegium Odwoławcze właśnie wydało decyzję uchylającą decyzję prezydenta Warszawy
— czytamy na portalu.
Jak mówi „Rzeczpospolitej” prezes SKO Tomasz Podlejski, „sprawa wraca do ponownego rozpoznania”.
Jak poinformowało rp.pl, decyzja prezydenta o odmowie bazowała na dwóch kluczowych błędach: nieaktualnym stanie zabudowy tego terenu na Woli z 2013 r. oraz na uznaniu, że frontem inwestycji jest ulica Srebrna, a nie ulica Wronia. Trzyosobowy skład SKO, do którego w listopadzie ub.r. odwołała się spółka Srebrna, związana z PiS, wydał decyzję jednomyślnie.
Rzeczniczka PiS była pytana w środę na konferencji prasowej, czy po decyzji SKO, wieżowiec K-Towers stanie w stolicy.
Nie rozmawiałam na ten temat ani z prezesem (PiS Jarosławem Kaczyńskim), ani z nikim z władz Srebrnej
— mówiła.
Wydaje mi się, że to jest decyzja rozsądna, wydaje mi się, że ta decyzja jest taka, nad którą trzeba się zastanowić, trzeba ją rozważyć. Nasze wątpliwości budziło to, że inni mogą stawiać wieżowce, a spółka Srebrna - nie. Teraz pojawia się inna możliwość. Czy z niej skorzystamy, czy nie - nie wiem, bo tak, jak powiedziałam, z nikim nie rozmawiałam
— powiedziała Mazurek
Projekt dot. rozszerzenia programu „Rodzina 500 plus” na pierwsze dziecko chcemy przeprocedować na czwartkowym posiedzeniu Sejmu - oświadczyła w środę wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek (PiS). Zrobimy wszystko zgodnie z procedurami i prawem - dodała.
W czwartek Sejm zajmie się rządowym projektem ustawy, który przewiduje rozszerzenie programu „Rodzina 500 plus” na pierwsze dziecko. To jeden z projektów wchodzących w skład tzw. nowej piątki PiS.
Według wstępnego harmonogramu obrad, pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci będzie pierwszym punktem posiedzenia Sejmu, który rozpoczyna się w czwartek o godz. 10. Po południu, o godz. 15.45 posłowie mają wysłuchać sprawozdania sejmowej komisji dot. rozszerzenia programu „Rodzina 500 plus”. Jeszcze tego dnia po godz. 18. najprawdopodobniej odbędzie się głosowanie nad nowymi przepisami.
Chcemy, aby projekt „Rodzina 500 plus” był przepracowany na tym posiedzeniu Sejmu
— oświadczyła na konferencji prasowej w Sejmie Mazurek.
Zastrzegła jednocześnie, że będzie to możliwe, jeśli nie będzie żadnych przeszkód formalno-prawnych, np. nie przedłużą się prace komisji na nowymi przepisami.
Zrobimy wszystko zgodnie z procedurami i prawem, żeby ten projekt przeprocedować
— dodała wicemarszałek Sejmu.
CZYTAJ WIĘCEJ: TYLKO U NAS. Rząd szykuje tzw. ustawę maturalną. Co oprócz nowych uprawnień dyrektorów? SPRAWDŹ
Nie chcieli go w Polsce, to startuje z Londynu
— tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek skomentowała w środę decyzję byłego wicepremiera i ministra finansów Jana Vincenta Rostowskiego o kandydowaniu w wyborach do PE z list brytyjskiego ugrupowania.
Rostowski ogłosił we wtorek na Twitterze, że będzie kandydatem proeuropejskiego brytyjskiego ugrupowania Change UK w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk znajdzie się na drugim miejscu listy wyborczej w Londynie.
Według najnowszych sondaży, Change UK (The Independent Group) może liczyć na poparcie 9 proc. wyborców, plasując się na czwartym miejscu za dwoma głównymi ugrupowaniami - Partią Pracy i Partią Konserwatywną - oraz eurosceptyczną Partią Brexitu Nigela Farage’a.
O komentarz do decyzji Rostowskiego była pytana przez dziennikarzy rzeczniczka PiS.
Nie chcieli go w Polsce, to startuje z Londynu
— stwierdziła Mazurek.
Udział Wielkiej Brytanii w wyborach do Parlamentu Europejskiego wciąż nie jest pewny, bo choć rząd prowadzi przygotowania administracyjne pod tym kątem, a na 23 maja ustalono termin ewentualnego głosowania, to wciąż istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że brytyjski parlament przyjmie wcześniej umowę dotyczącą wyjścia kraju z Unii Europejskiej, likwidując obowiązek wyboru europosłów.
ems/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/443854-mazurek-decyzja-sko-ws-spolki-srebrna-rozsadna