Jesteście częścią europejskiej rodziny i będę walczył z całej siły, żeby zapewnić, że nikt nigdy Polski z tej europejskiej rodziny nie wyprowadzi; obiecuję to wam - powiedział w niedzielę w Warszawie wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.
Timmermans, który jest zarazem kandydatem Partii Europejskich Socjalistów na urząd szefa przyszłej KE, podczas tzw. europejskiej burzy mózgów - spotkania z sympatykami Wiosny Roberta Biedronia poświęconego przyszłości Europy - namawiał zgromadzonych do udziału w nadchodzących wyborach. Zaapelował także o wyrażenie poprzez oklaski wdzięczności dla europejskich nauczycieli i nauczycielek, bez których - jak powiedział - „nie bylibyśmy w stanie wychowywać naszych dzieci”.
CZYTAJ WIĘCEJ: Taki jest apolityczny? Wiceszef KE wspiera Biedronia i krytykuje rząd: Procedury dyscyplinarne wobec sędziów wykraczają poza normy
Myślę, że to będzie postulat, który przyjmiemy przez aplauz: godne prace dla nauczycieli w całej Europie - mocny sygnał z „burzy mózgów”
—wtórował mu przy akompaniamencie głośnego aplauzu uczestników spotkania lider Wiosny Robert Biedroń.
Timmermans zwrócił również uwagę, że Polska ma za sobą długą walkę o odzyskanie wolności, niepodległości, dumy i należnego sobie miejsca w Europie.
Polska utrzyma to miejsce tylko wówczas, gdy polska konstytucja będzie szanowana (…). Europa moich marzeń to Europa, w której w każdym kraju członkowskim w pełni przestrzegany jest art. 2 unijnego traktatu, w której mamy równość między kobietami i mężczyznami, w której ludzie oceniani są na podstawie walorów ich charakterów, a nie koloru skóry, religii, orientacji seksualnej, tożsamości seksualnej czy pochodzenia
—zaznaczył.
Jesteście częścią naszej wielkiej europejskiej rodziny i będę walczył z całej siły, żeby zapewnić, że nikt nigdy Polski z tej europejskiej rodziny nie wyprowadzi. Obiecuję to wam
—dodał wiceszef KE.
Podczas „europejskiej burzy mózgów” w warszawskim klubie Palladium, w której - według organizatorów - wzięło udział ok. 1500 osób, uczestnicy przegłosowali ponadto pięć postulatów dotyczących polityki europejskiej. To: wprowadzenie ogólnoeuropejskiej edukacji antydyskryminacyjnej i jednolitego europejskiego prawa przeciwko przestępstwom z nienawiści i mowie nienawiści, możliwość głosowania w wyborach europejskich zarówno na listy krajowe, jak i ogólnoeuropejskie, zapewnienie jednolitych standardów polityki zdrowotnej w UE, obowiązek dotrzymywania postanowień traktatowych i konstytucyjnych oraz zagwarantowanie równych płac za tę samą pracę dla kobiet i mężczyzn.
kk/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/441548-wiceszef-ke-na-swojej-prywatnej-wojence